Kontrast
Wielkość czcionki

20. Piknik Olimpijski na Kępie Potockiej

Przed nami jubileuszowa, 20 edycja Pikniku Olimpijskiego. W Parku Kępa Potocka na warszawskim Żoliborzu, 9 czerwca, dla dzieci i dorosłych przygotowano moc atrakcji. Jak zapewniają organizatorzy, będzie to wielobarwne święto sportu i rekreacji. W okresie międzywojennym, sport potrafił zmieniać świat. W sobotnim pikniku wezmą w nim udział wielcy polscy sportowcy i olimpijczycy, także ci, którzy w Argentynie będą walczyć o medale, bowiem tegoroczna edycja będzie poświęcona III Młodzieżowym Igrzyskom Olimpijskim w Buenos Aires!

Plakat 20. Pikniku Olimpijskiego

Wiele atrakcji będzie przygotowanych specjalnie dla dzieci i młodzieży. Będzie prawie 40 stanowisk promujących najróżniejsze dyscypliny sportowe. Odbędą się pokazy, konkursy, występy na scenie oraz rozgrywki i gry. Dla wszystkich przewidziano nagrody. Jedną z największych atrakcji imprezy będzie Bieg Olimpijski Warszawa-Buenos Aires na bieżniach, na łącznym dystansie 12 320 km, bo taka odległość dzieli dwie stolice.

Pikniki Olimpijskie to jedna z największych imprez sportowo-rekreacyjnych stolicy. Promują aktywny styl życia, zdrowie, sport i olimpizm. Różne stanowiska dadzą możliwość czynnego uczestnictwa niezależnie od wieku. Nie zabraknie także stoisk ważnych sportowych organizacji jak Polskiego Komitetu Olimpijskiego czy stref sponsorów polskiego sportu. W ramach profilaktyki prozdrowotnej będzie można poddać się badaniu USG czy EKG.

schematyczna Mapa 20. Pikniku Olimpijskiego

Alpinizm, badminton, boks, gimnastyka, joga kajakarstwo, karate, krykiet, łucznictwo, podnoszenie ciężarów, piłka nożna, jazda na rolkach, rugby, strzelectwo, szachy, szermierka, taekwondo, tenis, zapasy, żeglarstwo – to tylko niektóre z prezentowanych dyscyplin. Każdy znajdzie coś dla siebie. Dziś Polacy kontynuują tradycje sportowe II RP. Zapraszamy wszystkich, bo jak wiadomo, sport to zdrowie!