Kontrast
Wielkość czcionki

Anawa 2020 - Muzyczne wspomnienie Marka Grechuty

W 75. rocznicę urodzin Marka Grechuty i 50. lat po premierze jego pierwszej płyty „Marek Grechuta & Anawa”, przeboje niezapomnianego artysty zabrzmią we współczesnych autorskich aranżacjach podczas festiwalu Soundedit w Łodzi.

plakat wydarzenia

Narodowe Centrum Kultury i Wojciech Waglewski postanowiły uczcić dwa jubileusze i przypomnieć legendarne utwory. Do współpracy zaproszono też innych artystów – Katarzynę Nosowską, Krzysztofa Zalewskiego, Kasai, Spiętego (Lao Che) i Voo Voo. Premierowe wykonanie aranżacji będzie miało miejsce 24 października, podczas festiwalu Soundedit w Łodzi. Bilety na festiwal w cenie: 149 zł można kupić: w kasie Klubu Wytwórnia i przez internet. Koncert Anawa 2020 dostępny będzie też online w streamingu – cena kodu dostępu to 20 zł (szczegóły dotyczące biletów i płatności na stronie nck.pl).

Koncert został sfinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

Ponadczasowe przeboje Marka Grechuty w nowej aranżacji 23 października ukażą się na krążku – płyta Anawa 2020” będzie dostępna w sprzedaży m.in. w księgarni NCK-u. Wydawcą płyty jest Narodowe Centrum Kultury.