Kontrast
Wielkość czcionki

Aplikacja mobilna „(O)Polska historia”

Wojewoda Opolski zaprasza do poznawania Opolszczyzny. Ułatwi to nowa aplikacja mobilna „(O)Polska historia”. Miejsca pamięci w regionie, fotografie, sylwetki bohaterów i quiz czekają na odkrycie. Aplikacja jest dostępna do pobrania na smartfony.

Aplikacja mobilna „(O)Polska historia”

Gdzie znajdują się najważniejsze miejsca pamięci? Kim byli opolscy bohaterowie? Jak przebiegały Powstania Śląskie? Odpowiedzi na nie tylko te pytania można znaleźć w aplikacji mobilnej „(O)Polska historia”.

Po otwarciu aplikacji pojawia się kilka kategorii. Gdy użytkownik wybierze Miejsca wyświetla się mapa z zaznaczonymi wszystkimi lokalizacjami ważnymi dla lokalnej historii. Kategoria Trasy pokazuje gotowe plany na wycieczkę, np. Śladami Niezłomnych Bohaterów XX wieku. W Kategoriach można znaleźć miejsca pogrupowane według haseł przewodnich jak Powstania Śląskie czy Opolscy Bohaterowie. Na koniec zdobytą wiedzę można sprawdzić rozwiązując Quiz.

grafika promująca z widokiem ekranu aplikacji i w tle fragmentem opola

Historia Opolszczyzny – od Powstań Śląskich po historię najnowszą

Aby dowiedzieć się więcej o historii Opolszczyzny wystarczy pobrać aplikację mobilną „(O)Polska historia”. To połączenie nauki z rozrywką, które dostarcza wiedzę dostępną dla każdego – bez względu na wiek, zawód czy miejsce zamieszkania. Obecnie umieszczono w niej ponad 200 miejsc, a jej organizatorzy zaplanowali rozbudowę o nowe treści i multimedia.

W tworzenie nowych treści wojewoda zaangażował też mieszkańców regionu. Od sierpnia do końca września przesyłali oni prace do konkursu „(O)Polskie na mapie historii”, gdzie głównym tematem było odkrywanie miejsc pamięci w regionie,o których dotąd niewiele wiadomo w przestrzeni publicznej. Rezultaty ich prac wkrótce zostaną włączone do aplikacji.

Aplikację mobilną (O)Polska historia można pobrać na systemy Android i iOS.

Aplikację powstałą w ramach projektu Wojewody Opolskiego sfinansowano ze środków Wieloletniego Programu „Niepodległa” na lata 2017–2022.