Kontrast
Wielkość czcionki

Biuro Programu „Niepodległa” i Polskie Radio razem o Bitwie Warszawskiej

Publiczny nadawca i instytucja kultury łączą siły by wspólnie edukować o Bitwie Warszawskiej. Dyrektor Biura Programu „Niepodległa” Jan Kowalski i Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska podpisali dziś list intencyjny, na mocy którego powstanie  portal poświęcony stuleciu Bitwy Warszawskiej. Będzie on współtworzony i współprowadzony przez dwie instytucje.

Dyrektor Biura Programu „Niepodległa” Jan Kowalski i Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska w tracie podpisywania listu intencyjnego

Strona o Bitwie Warszawskiej

Narracyjna strona internetowa ma w nowoczesny, multimedialny sposób przybliży wiedzę o Bitwie Warszawskiej 1920 roku nie tylko Polakom, ale też zagranicznym odbiorcom. Portal łączył będzie najnowsze, atrakcyjne formy przekazu z archiwalnymi nagraniami, które są w zbiorach Polskiego Radia. Opowieść, którą chcemy zaprezentować będzie uzupełniona o komentarze historyków i ekspertów, którzy przybliżą realia wojny polsko-bolszewskiej, a także wyjaśnią jaki skutek dla losów Europy i świata miała wygrana polskich wojsk w 1920 roku. 

Stulecie Bitwy Warszawskiej 1920 roku

Zarówno Biura Programu „Niepodległa” jak i Polskie Radio chcą uczcić stulecie wydarzeń nazywanych „Cudem nad Wisłą”, przypominając dlaczego był to sukces militarny polskiej armii i wyjaśnić dlaczego Bitwę Warszawską zalicza się do 20 najważniejszych potyczek, które zmieniły losy świata. Obie instytucje postanowiły stworzyć ten projekt wspólnie, łącząc dotychczasowe doświadczenia oraz zasoby. Do współpracy zaprosimy też inne instytucje kultury z Polski i Europy, tak, by zaprezentować rzetelne, a równocześnie atrakcyjne kompendium wiedzy o Bitwie Warszawskiej.

Dyrektor Biura Programu „Niepodległa” Jan Kowalski i Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska podający sobie dłonie

Portal o Bitwie Warszawskiej dla wszystkich

Liczymy, że dzięki najlepszym, angażującym użytkowników rozwiązaniom i atrakcyjnej szacie graficznej, powstanie nowoczesny portal, z którego korzystać będą zarówno pasjonaci historii, jak i osoby, które na co dzień nie poszerzają wiedzy o wydarzeniach sprzed lat. Strona poświęcona Bitwie Warszawskiej będzie dostępna w wielu wersjach językowych, co umożliwi obcokrajowcom zdobycie lub zgłębienie wiedzy o wydarzeniach z 1920 roku. Premiera strony odbędzie się w lipcu 2020 roku.