Kontrast
Wielkość czcionki

Box 100 na 100 - wyjątkowe wydawnictwo muzyczne już w sprzedaży!

Box 100 na 100 Polskiego Wydawnictwa Muzycznego to sto lat polskiej muzyki zamknięte w jednym pudełku. To ekskluzywne wydawnictwo muzyczne dokumentuje  ostatnie stulecie zarówno w formie płytowej, jak i literackiej. Box 100 na 100 od dziś dostępny jest w sprzedaży!

Wydawnictwo 100 na 100 jest kompleksowym kompendium wiedzy na temat polskiej muzyki poważnej z ostatniego wieku. Wybór utworów obejmuje okres od 1918 roku, kiedy Polska po 123 latach powróciła na mapy Europy, aż do roku 2018, w którym odbywały się organizowane przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne i zakrojone na międzynarodową skalę muzyczne obchody stulecia odzyskania niepodległości.

wizualizacja boxu
Box zawiera 36 płyt CD z nagraniami wszystkich utworów z listy „100 na 100”. Aż 61 rejestracji zostało wykonanych na zlecenie PWM-u, a w to gigantyczne przedsięwzięcie zaangażowało się 1500 najwybitniejszych polskich artystów. Pozostałe nagrania zostały pozyskane z archiwów Polskiego Radia i Polskich Nagrań. Wśród orkiestr, chórów i zespołów zaangażowanych w przedsięwzięcie znalazły się m.in. Filharmonia Narodowa, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, Polska Orkiestra Radiowa, Narodowe Forum Muzyki, Orkiestra Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, Sinfonia Iuventus, Sinfonia Varsovia, Orkiestra Aukso, Sinfonietta Cracovia, Kwartet Śląski, Chór Polskiego Radia i Camerata Silesia. Z dyrygentów warto wymienić Łukasza Borowicza, Jacka Kaspszyka, Jana Krenza, Jerzego Maksymiuka, Marka Mosia, Grzegorza Nowaka, Antoniego Wita. W gronie solistów znaleźli się m.in. Joanna Freszel, Tomasz Konieczny, Aleksandra Kurzak, Olga Pasiecznik, Arnold Rutkowski czy Agata Zubel.

Płytom towarzyszy bogato ilustrowana książka „100 lat z dziejów polskiej muzyki” autorstwa Danuty Gwizdalanki, która w sposób przystępny i atrakcyjny opowiada o najnowszej polskiej twórczości.

Box uzupełniają „Zeszyty dekad” – dziesięć publikacji, w których uznani muzykologowie i publicyści muzyczni kreślą portrety kompozytorskie i odkrywają tajniki powstawania poszczególnych utworów.

wizualizacja boxu

Box 100 na 100 już od dziś znaleźć można w Krakowie  w księgarni stacjonarnej PWM i księgarni muzycznej Kurant, a także w księgarni muzycznej Sawart w Warszawie. Możliwość zamówienia i zakupu Boxu dostępna będzie w sklepie internetowym PWM. Koszt boxu to 499 zł.

Box 100 na 100 powstał jako część projektu „100 na 100. Muzyczne dekady wolności” – największego projektu muzycznego wolnej Polski, w ramach którego z inicjatywy Polskiego Wydawnictwa Muzycznego i we współpracy z wybranymi instytucjami kultury w kraju i za granicą w jubileuszowym dla polskiej niepodległości 2018 roku odbyło się m.in. 11 koncertów w Polsce i 11 koncertów na świecie (tego samego dnia, 11 listopada), 100 filmowych muzycznych wizytówek publikowanych regularnie na kanale YouTube PWM, wydano 100 nagrań na płytach CD, opublikowano książki dla dzieci i dorosłych, a także utworzono multimedialne centrum wiedzy o najnowszej polskiej muzyce: stonasto.pl.

Zachęcamy wszystkich do udania się w tę muzyczną podróż przez sto lat polskiej muzyki!