Kontrast
Wielkość czcionki

Dobry wzór kalendarza

Jak powinien wyglądać dobrze zaprojektowany kalendarz? Na przykład tak, jak nasz kalendarz książkowy i ścienny!

Projekt naszych upominków okolicznościowych, stworzonych przez grafików „zespół wespół” specjalnie dla świętowania setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, jest finalistą konkursu Dobry Wzór 2018 Instytutu Wzornictwa Przemysłowego!

 

kalendarze książkowe oraz ścienne
Na komplet składają się trzy elementy: kalendarz ścienny i kartki bożonarodzeniowe (wydrukowane w technologii risografii) oraz kalendarz książkowy. Publikację książkową wypełniają kolaże skomponowane z dziesiątek archiwalnych zdjęć oraz specjalnie zaprojektowanych ornamentów, których forma nawiązuje do wzorów z początków II Rzeczypospolitej. Opisy w kalendarzu są z kolei złożone fontami zaprojektowanymi przez rodzimych typografów. W dłuższych tekstach wykorzystany został grotesk Migrena projektu Mateusza Machalskiego, a w tytułach – dekoracyjny Cyrulik zaprojektowany przez Macieja Połczyńskiego w ramach akcji Warszawskie Kroje. Z kolei geometryczne cyfry występujące w kalendariach są adaptacją wzorów używanych w międzywojennej grafice. Na wyklejce znalazł się specjalnie przygotowany marmurek.

kalendarz jubileuszowy - widok stron

 

Kalendarze trafiły w ręce odbiorców w całej Polsce – do przedstawicieli instytucji państwowych i publicznych, instytucji kultury i administracji samorządowej, a także do naszych sympatyków (za pośrednictwem naszego profilu na portalu Facebook). 

kartki bożonarodzeniowe zaprojektowane dla "Niepodległej"
Fakt, że nasz kalendarz jest finalistą Dobrego Wzoru, jest nobilitujący choćby z uwagi na to, że to już 25. edycja konkursu. Znalazł się tu w doborowym towarzystwie innych 118 produktów. Już w październiku będzie można obejrzeć wszystkie finałowe produkty na wystawie w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego (ul. Świętojerska 5/7, Warszawa), a ogłoszenie zwycięzców już 22 października 2018.

logo finałowe Dobrego Wzoru 2018 z czerwonymi paskami