Kontrast
Wielkość czcionki

Historia jednych wakacji w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku

W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa Narodowe Muzeum Morskie w Gdański zaprasza 19 września od 10 do 15 do Spichlerzy na Ołowiance. Tego dnia placówka przeniesie nas w letni klimat lat 20. XX wieku, kiedy to Polska odzyskała dostęp do Morza Bałtyckiego, a obywatele tłumnie przybywali do nadmorskich miejscowości.

Będzie można odpocząć na leżakach, zajadając się watą cukrową, najmłodsi zagrają w grę podłogową, poszukają w piaskownicy ukrytych skarbów, rozwiążą zagadki dotyczące wystawy czasowej „Puck 10 lutego 1920 oczami świadków” oraz ułożą wielkoformatowe układanki. 

Na uczestników czekać będzie stanowisko ze street artem, na którym będą mieli możliwość stworzenia własnej, unikatowej torby płóciennej. Czas umilą marynarz, żołnierz i żandarm z Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Obrony Wybrzeża”, pokaz samochodów z dwudziestolecia międzywojennego oraz występy Męskiego Chóru Szantowego „Zawisza Czarny”, które będą odbywać się co 30 minut w godzinach od 13:00 do 15:00. Dodatkowo obecni podczas wydarzenia kuratorzy wystawy „Puck 10 lutego 1920 oczami świadków” z chęcią opowiedzą o wystawie oraz odpowiedzą na wszelkie pytania z nią związane.

Plakat tekstowy z archiwalnymi zdjęciami marynarzy i plażowicza.

Dofinansowano ze środków MKiDN w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.