Kontrast
Wielkość czcionki

Immersion VR/AR Festival w Warszawie!

26 i 27 listopada w Warszawie miłośnicy nowoczesnych technologii będą mieli prawdziwe święto! Immersion VR/AR Festival otworzy swoje podwoje, by przez dwa dni realizować seanse i rozmawiać o wirtualnej (VR) i rozszerzonej (AR) rzeczywistości. Pokazy fantastycznych polskich projektów, ciekawe panele i duża ilość stoisk branżowych to wyjątkowy program, na którym nie może nikogo zabraknąć! Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Koncept Kultura, a Biuro Programu „Niepodległa” i Centralny Dom Technologii są jego partnerami głównymi. Transmisję z wydarzenia można oglądać online.

Festiwal VR i AR

26-27 listopada 2021 w Centralnym Domu Technologii w Warszawie rozpocznie się festiwal poświęcony w 100% działaniom w obszarze XR. Dwudniowe wydarzenie poświęcone wirtualnej (VR) i rozszerzonej (AR)  rzeczywistości skupione będzie wokół osiągnięć polskiej branży kreatywnej oraz szeroko pojętej edukacji, wykorzystującej nowe media. Będzie to też okazja do łączenia we współpracy twórców z inwestorami i potencjalnymi klientami. Wyjątkową atrakcją festiwalu będzie przegląd 10 najciekawszych doświadczeń VR i AR, wyprodukowanych w Polsce w ostatnich latach.

baner wydarzenia z grafiką osoby w googlach vr

Pierwszy dzień branżowy zgromadzi specjalistów na panelach dyskusyjnych. Przedstawiciele instytucji kultury, sztuki, kinematografii, nauki, biznesu, edukacji i rozrywki opowiedzą o swoich doświadczeniach z nowoczesnymi technologiami. Zaprezentowane zostaną najnowsze trendy i narzędzia oraz odbędą się warsztaty wiedzy i kompetencji związanych ze skutecznym funkcjonowaniem twórców w otoczeniu biznesowym. Jury złożone z ekspertów i potencjalnych inwestorów wyłoni zwycięzcę Konkurs na najlepszą produkcję zgłoszoną na festiwal. Wydarzenie będzie transmitowane online na kanale Youtube i stronie Festiwalu.

Drugi dzień to pokazy VR otwarte dla wszystkich. Liczba miejsc jest ograniczona, a bilety można nabyć na stronie festiwalu: immersionfestival.pl. Immersion VR/AR Festival jest szansą na zwiększenie dostępności oferty  najlepszych produkcji z dziedziny Art VR i Cinematic VR oraz pokazanie jak wielką rolę wirtualna rzeczywistość może pełnić w dziedzinie sztuki, filmu, nauki i edukacji. To doskonałe miejsce popularyzacji nowych technologii dla odbiorców indywidualnych, także tych, którzy dopiero odkrywają świat VR i AR.

mężczyzna siedzący w lesie na skrzyniach, w tle wóz

Zdjęcia z planu VR „Wiktoria 1920”
fot. materiały własne BPN

„Nie kochać w taką noc” – przedpremierowe pokazy

Na Immersion VR/AR Festivalu nie zabraknie produkcji Biura Programu „Niepodległa”! Wśród filmów VR będzie można m.in. przenieść się w czasie do czasów Bitwy Warszawskiej podczas pokazów „Wiktorii 1920”. Jednak to nie jedyny film  – Festiwal to także unikatowa okazja na przedpremierowe obejrzenie najnowszej komedii muzycznej w stylu lat 30.: „Nie kochać w taką noc”.

Blask świateł, olśniewające kostiumy, akrobatyczna choreografia, a gwiazda wieczoru to sam Aleksander Żabczyński (Jacek Knap) – artysta, co go nie trzeba przedstawiać, mężczyzna, co całuje dłoń pięknych madame, kocha w takie noce jak ta i na którego wady nie ma już rady! Tylko co się stanie, gdy konferansjer Maniek (Dawid Dziarkowski) i kelnerzy pomylą damy, które przybywają na niezwykły wieczór rewii – piękną nieznajomą, Inę Benitę (Katarzyna Ptasińska) wezmą za żonę Marię, a żonę (Aleksandra Grzelak) za zwykłą wielbicielkę? Najuprzejmiejszy aktor II RP będzie się musiał nieźle natrudzić, by wyjść cało z tego ambarasu! Jak sobie poradzi? Zapraszamy na seans!

kobieta prezentuje tacę z słodkimi przekąskami zaskoczonemu mężczyźnie we fraku

Zdjęcia z planu VR „Nie kochać w taką noc”
Fot. Marcin Suder / BPN

 Immersion VR/AR Festival odbędzie się 26 i 27 listopada w Centralnym Domu Technologii (ul. Krucza w Warszawie). Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Koncept Kultura. Partnerzy główni: Biuro Programu „Niepodległa” i Centralny Dom Technologii. Partnerzy technologiczni: HTC i Showtime VR. Partnerzy medialni: My Company Polska i VRARA Poland. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.