Kontrast
Wielkość czcionki

Kibicujemy z Niepodległą!

Wraz ze stuleciem odzyskania niepodległości w niepodległej ojczyźnie zaczęły powstawać komitety, związki i organizacje sportowe zrzeszające reprezentantów różnych dyscyplin. W tym roku świętujemy stulecie wielu z nich – dlatego Biuro Programu „Niepodległa” włącza się w kibicowanie polskim sportowcom! W ten weekend znajdziecie nas na trybunach Ergo Areny, podczas kwalifikacji olimpijskich siatkarzy!

kibice podnoszący kartoniki kartoniady podczas hymnu

Kartoniada podczas turnieju kwalifikacyjnego siatkarek do igrzysk olimpijskich Tokio 2020 we Wrocławiu.

Wg badań NCK/TND Polska przeprowadzonych w 2016 roku większość Polaków uważa, że kibicowanie polskim sportowcom to nieodłączny element polskiego patriotyzmu. W II RP sport także był bardzo ważną dziedziną życia społecznego. Już w ten weekend, w Ergo Arenie, na granicy Gdańska i Sopotu, rozegrany zostanie Interkontynentalny Turniej Kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. Polska drużyna zmierzy się z Francją, Słowenią i Tunezją. Dla naszych Mistrzów Świata to jedne z najważniejszych meczy w sezonie. Z kolei dla kibiców na trybunach przygotowaliśmy kartoniadę, a w repertuarze – oprócz tradycyjnych przyśpiewek – pojawi się doskonale znana pieśń „Przybyli ułani pod okienko”.

arena z boiskiem go gry w siatkówkę, w tle kibice podnoszą kartoniade tak, że powstała flaga Polski

Kartoniada podczas turnieju kwalifikacyjnego siatkarek do igrzysk olimpijskich Tokio 2020 we Wrocławiu.

„Niepodległa” kibicuje sportowcom już od 2018 roku. W 2019 roku świętują swoje stulecia: Polski Związek Lekkiej Atletyki, Polski Komitet Olimpijski, Polski Związek Piłki Nożnej czy Polski Związek Narciarski. Świętujemy razem stulecie polskiego sportu.

Trzymamy kciuki za polskich sportowców!