Kontrast
Wielkość czcionki

„Polskie kolędowanie”- wyjątkowy koncert 6 stycznia w telewizji!

Rodzinny czas Bożego Narodzenia swoją magię kryje m.in. w muzyce. Kolędy łączą ludzi, dlatego też Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza na wspólne śpiewanie. 30 grudnia 2021 spotkaliśmy się na dziedzińcu Uniwersytetu Warszawskiego na „Polskie kolędowanie”! Retransmisję wydarzenia będzie można obejrzeć 6 stycznia 2022 roku o 17:25 w Telewizji Polsat.

„Polskie kolędowanie” w Warszawie, 30.12.2021
fot. Rafał Kudyba / BPN

Polskie kolędowanie na dziedzińcu Uniwersytetu Warszawskiego

30 grudnia spotkaliśmy się i zaśpiewaliśmy razem kolędy! Na scenie same gwiazdy polskiej muzyki: Dawid Kwiatkowski, Enej, Pectus, Kamil Bednarek, Arka Noego. Kolędowanie poprowadził Antoni Królikowski. Wiele osób dołączało do wydarzenia zbaczając z Krakowskiego Przedmieścia na dziedziniec Uniwersytetu Warszawskiego podczas czwartkowego, wieczornego spaceru. Teraz we wspólne śpiewanie mogą włączyć się wszyscy, niezależnie od miejsca! 6 stycznia 2022 o 17:25 Telewizja Polsat pokaże retransmisję koncertu. Mamy nadzieję, że tak rozpoczyna się piękna tradycja kolędowych spotkań w tym miejscu.

artysta śpiewający na scenie

„Polskie kolędowanie” w Warszawie, 30.12.2021
fot. Rafał Kudyba / BPN

Gwiazdy śpiewają najpiękniejsze bożonarodzeniowe pieśni razem z publicznością. Dla gości na dziedzińcu, aby ułatwić wspólne świętowanie, przygotowano ekran z tekstem. W rodzinnym duchu koncertu każdy z artystów przygotował swoje ulubione kolędy. Na liście utworów znalazły się takie utwory, jak: Przybieżeli do Betlejem, Wśród nocnej ciszy, Gdy się Chrystus rodzi, Bracia patrzcie jeno czy Dzisiaj w Betlejem.

Scenografia została specjalnie zaprojektowana na to niezwykłe wydarzenie. Scenę obudowano rysunkami aniołów, gwiazd i żywymi choinkami. Świąteczną oprawę graficzną uzupełniła „żywa szopka” z boku sceny, przy której pojawili się kolędnicy z podkrakowskiej grupy „Herody z Zielonek”.

artysta śpiewający na scenie

„Polskie kolędowanie” w Warszawie, 30.12.2021
fot. Rafał Kudyba / BPN

Transmisja 6 stycznia 2022 o 17:25

Dla wszystkich osób, które nie mogli dołączyć do wspólnego śpiewania w grudniu, 6 stycznia 2022 Telewizja Polsat pokaże retransmisję koncertu. Z tego także powodu w narracji koncertu znalazły się odniesienia do historii tego jednego z najstarszych świąt kościelnych. W Święto Trzech Króli spotkajmy się przed ekranami telewizorów o 17:25 by w domu urządzić wielopokoleniowe śpiewanie kolęd.

Sfinansowano ze środków budżetu Państwa w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości.

artyści na scenie tańczą w kółku

„Polskie kolędowanie” w Warszawie, 30.12.2021
fot. Rafał Kudyba / BPN