Kontrast
Wielkość czcionki

"Korale koloru koralowego" - polska wystawa na Bratislava Design Week

Polskie projekty zagoszczą w tym roku na Bratislava Design Week. Elementem imprezy, która odbędzie się w drugi weekend czerwca, będzie wystawa „Korale koloru koralowego”, organizowana przez Instytut Adama Mickiewicza.

Ekspozycja, której kuratorką jest Agnieszka Jacobson-Cielecka, jest artystyczną próbą ukazania relacji między kolorem a narodową tożsamością. Tytuł wystawy nawiązuje oczywiście do popularnej gry językowej, znanej nie tylko w Polsce. Wszystkie przedmioty zgromadzone na wystawie mają pomóc w analizie relacji poszczególnych regionów – Słowacji, Węgier, Czech czy Polski – z charakterystycznymi dla tych krajów barwami. Efektem jest kompozycja złożona z rozmaitych kolorów: różów, błękitów, żółci, zieleni.

Obiekt z wystawy „Korale koloru koralowego”, prezentowanej na Budapest Design Week, proj. Edina Andrasi, materiały prasowe Budapest Design Week

Wystawa, która zostanie zaprezentowana w Erdődyho Palác w Bratysławie w dniach 6-9 czerwca, była wcześniej pokazywana również podczas innych europejskich wydarzeń kulturalnych: Budapest Desgin Week 2018, Designblok 2018 w Pradze, Łódź Design Festival 2019.

Na wystawie zostaną zaprezentowane prace następujących artystów:

  •  Michaela Bednarova, Simona Janisova, Linda Vikova (Słowacja)
  •  Dechem Studio, Milan Pekar, Klara Sumova, Roman Sedina, Vessels Design, Geometr (Czechy)
  •  Eszter Soptei, Edina Andrasi, Sara Kele (Węgry)
  •  Maria Jeglińska, Monika Patuszyńska, August Studio, Sebastian Pietkiewicz, Agnieszka Bar, Andrzej Mędrek, Alicja Tyburska, Andrzej Bero (Polska)

Projekt jest częścią koordynowanego przez Instytut Adama Mickiewicza międzynarodowego programu kulturalnego POLSKA 100, realizowanego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017–2022. Sfinansowano ze środków MKiDN w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017–2022.