Kontrast
Wielkość czcionki

Majówka 2022 w "Niepodległa. Miejsce Spotkań"

Majówka z dziećmi w Warszawie? To zapraszamy do Łazienek Królewskich, gdzie „Niepodległa. Miejsce Spotkań” otwiera swoje podwoje! Bezpłatne zajęcia z kaligrafii i z barw narodowych zainteresują dzieci w wieku 7-12 lat, a na dorosłych czekają kawa i pyszne ciasta. Zapraszamy!

Dzień Flagi RP 2022 w „Niepodległa. Miejsce Spotkań”

1 maja 2022

Z okazji Dnia Flagi RP w „Niepodległa. Miejsce Spotkań” zapraszamy do kreatywnego spędzania czasu!  W niedzielę 1 maja 2022, w godzinach 11:00-13:00 odbędą się warsztaty kaligrafii. Będzie to czas, w którym uczestnicy (z niewielką pomocą edukatorki) na kartkach papieru stworzą niepowtarzalne projekty ludzików z drukowanych liter. Każda postać będzie trzymać biało-czerwoną flagę.  Zajęcia rozwijają wyobraźnię i zdolności manualne, a także ćwiczą piękne pismo. Więcej informacji dostępnych jest na Facebooku „Niepodległa. Miejsce Spotkań”.

dziecko w czasie warsztatów plastycznych

2 maja 2022

Dzień później, 2 maja 2022 odbędą się warsztaty „Barwy nieobojętne” poświęcone barwom narodowym. W godz. 11:00-13:00 przy warsztatowym stole zasiądą całe rodziny, by pogłębić swoją wiedzę o polskich symbolach narodowych. Uczestnicy poznają ich historię i znaczenie i dowiedzą się:

  • Dlaczego nasza flaga jest biało-czerwona?
  • Skąd się wziął orzeł w polskim godle?
  • Jak prawidłowo posługiwać się polskimi symbolami narodowymi?

Warsztaty prowadzone będą w formie interaktywnej, w oparciu o filmy, zdjęcia i współczesne dzieła sztuki. Uczestnicy otrzymają flagi, które będą mogli wywiesić w swoich domach, by uczcić Dzień Flagi RP. Na koniec spotkania zostanie wykonane wspólne zdjęcie pamiątkowe. Więcej informacji dostępnych jest na Facebooku „Niepodległa. Miejsce Spotkań”.

dziecko w czasie warsztatów plastycznych

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-12 lat. Na zajęcia nie obowiązują zapisy, wstęp jest wolny. Wszystkich uczestników obowiązuje regulamin zajęć dla dzieci w „Niepodległa. Miejsce spotkań”.

3 maja 2022

W ostatni dzień majówki, z okazji 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w pawilonie „Niepodległa. Miejsce spotkań” o godzinie 15.00 wystąpi Janusz Prusinowski Kompania! Muzycy zagrają do tańca i do posłuchania ulubione melodie. Wiele z nich przejęli od wiejskich muzykantów i rozwinęli je w zaskakujące improwizacje. Wybrzmią staropolskie polonezy i wiwaty, śpiewane mazurki i kujawiaki, dzikie oberki i polki, porywające powolniaki, krakowiaki i kozaki. Pojawią się utwory z Radomszczyzny, Mazowsza, Kujaw, Kurpiów, Wielkopolski, Lubelszczyzny a także z Ukrainy.
 
Fotografia przedstawia grupę 5 mężczyzn, którzy tworzą zespół Janusz Prusinowski Kompania. Każdy z nich trzyma instrument. Siedzą blisko siebie na kanapie. W tle regał z książkami, fotel wiklinowy i firanka.
Wstęp na koncert jest wolny, zapisy nie obowiązują.

„Niepodległa. Miejsce spotkań” – kawiarniana przestrzeń w Łazienkach Królewskich

Warsztaty dla dzieci i koncert zorganizowane będą w „Niepodległa. Miejsce spotkań” – kawiarnianej przestrzeni w Łazienkach Królewskich. W miłej atmosferze można wziąć tam udział w niezobowiązujących wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Biuro Programu „Niepodległa” z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości. Jest to także miejsce w którym można napić się herbaty i zjeść ciasto podczas majówkowego spaceru.

pawilon herbaciarni, a przed nim flaga na maszcie

#mojaflaga w Niepodległa. Miejsce Spotkań.
fot. J. Barański / BPN

„Niepodległa. Miejsce spotkań” znajduje się w Łazienkach Królewskich, przy al. Ujazdowskich (wejście przez furtkę przy Ogrodzie Botanicznym).
Mecenasem Niepodległa. Miejsce Spotkań są Lasy Państwowe.

Świętujmy razem Dzień Flagi RP!