Kontrast
Wielkość czcionki

“Myśmy wciąż do Niepodległej szli...” - konkurs poetycki oraz quiz historyczny dla uczniów

Ministerstwo Edukacji Narodowej zaprasza uczniów uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych, w tym uczniów szkół artystycznych, z terenu całej Polski do udziału w specjalnym konkursie poetyckim oraz quizie historycznym z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Konkurs poetycki adresowany jest do młodzieży, która pragnie poprzez własnoręcznie ułożone strofy opisać uczucia lubi postaci związane z polskimi dążeniami niepodległościowymi. Quiz z kolei to propozycja dla tych zafascynowanych datami i procesami historycznymi – zakres tematyczny obejmuje całość dziejów Polski ze szczególnym uwzględnieniem dróg do odzyskania niepodległości w XIX i XX wieku oraz zagadnień dotyczących literatury i sztuki polskiej w okresie dwudziestolecia międzywojennego.

Konkurs poezji oraz quiz historyczny na 100-lecie odzyskania niepodległości

Oba wydarzenia mają zachęcić młodzież do zagłębienia się w historię i dzieje naszego kraju, a także sprawić, aby odzyskanie niepodległości nie było jedynie odległym wydarzeniem z zamierzchłej przeszłości, lecz nieustannym powodem do radości i dumy. Pula nagród wynosi 50000 złotych, a konkursy są finansowane oraz organizowane w ramach wieloletniego programu NIEPODLEGŁA.

Szczegóły konkursów, regulaminy oraz formularze zgłoszeń dostępne są pod adresem https://doniepodleglej.pl/