Kontrast
Wielkość czcionki

Narodowa Strefa Kibica - kibicujmy razem piłkarzom 19 czerwca na PGE Narodowym!

Sport i kultura wracają na PGE Narodowy! Już za kilka dni na płycie PGE Narodowego wyrosną cztery wielkie telebimy, na których kibice będą mogli śledzić mecz Polska – Hiszpania rozgrywany w ramach Euro 2020. Wspólnie przeżyjmy wielkie wydarzenie sportowe – zapraszamy do Narodowej Strefy Kibica!

plakat wydarzenia

 

Narodowa Strefa Kibica na PGE Narodowym

Narodowa Strefa Kibica, która powstanie przy okazji meczu Polaków z Hiszpanami, to pierwsze od wielu miesięcy wydarzenie całostadionowe na PGE Narodowym. 19 czerwca 2021 trybuny ponownie zostaną otwarte dla kibiców, by Polacy mogli wspólnie kibicować piłkarzom grającym na Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej. Bezpłatne bilety oraz szczegółowe informacje są dostępne na stronie strefakibica.com. Dla uczestników przygotowano wiele atrakcji o charakterze edukacyjnym i kulturalnym, występy na żywo polskich artystów i interaktywne konkursy. Zapraszamy do wspólnego, radosnego kibicowania.

Narodowa Strefa Kibica odbędzie się z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa, przy maksymalnie 50-procentowej obecności publiczności. Bramy areny będą otwarte od godziny 18.30, a transmisja meczu Polska – Hiszpania rozpocznie się o godzinie 20:45. Każda z osób chcących przyjść na wydarzenie będzie musiała pobrać bezpłatny bilet ze strony strefakibica.com. Goście będą zobowiązani do zasłaniania ust i nosa przy pomocy maseczki oraz do zajmowania wyłącznie miejsc wskazanych na biletach.

widok na wnętrze stadionu

Stadion PGE Narodowy
Fot. Tomasz Tołłoczko / BPN

Aby kibice godnie reprezentowali polskie symbole narodowe podczas zmagań piłkarzy na murawie, Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie przygotowało ulotkę – Kodeks Kibica Reprezentacji (także w wersji do pobrania).

Kibicowanie z atrakcjami

Mecze Polaków podczas EURO 2020 są jedną z pierwszych okazji do wspólnego przeżywania sportowych emocji związanych z kibicowaniem polskiej reprezentacji. Na promenadzie otaczającej PGE Narodowy odbędzie się festiwal food trucków „Żarcie na kółkach”. Kibicowanie piłkarzom Reprezentacji Polski poprzedzą liczne konkursy oraz interaktywne show. Na scenie wystąpią na żywo STORO Feat. Piotr Kupicha, Nowator i Skytech. Jak przed każdym meczem, również i tym razem, nie zabraknie wspólnego wykonania Mazurka Dąbrowskiego. Dodatkowo na gości Narodowej Strefy Kibica będzie czekało kilkanaście tysięcy biało-czerwonych flag, które pomogą we wspólnym kibicowaniu naszej narodowej drużynie. Podkreślone zostanie znaczenie polskich symboli narodowych, a także zostanie przypomniane jak z nich korzystać przy dopingowaniu sportowców

Narodowa Strefa Kibica będzie świętem sportu, kultury, ale też symbolem powrotu do wspólnego życia w przestrzeni publicznej. Dlatego też w weekend 19 i 20 czerwca 2021 na PGE Narodowym będzie możliwość zaszczepienia się przeciwko COVID-19 bez konieczności wcześniejszego rejestrowania się i zapisów. Na osoby chcące skorzystać z jednodawkowej szczepionki firmy Johnson & Johnson będzie czekało 10 tys. dawek. Akcję realizuje Centralny Szpital Kliniczny MSWiA.

trzy elegancko ubrane osoby przed mikrofonami, w tle trybuny PGE Narodowego, na pierwszym planie kamery

Od lewej: Dyrektor Biura Programu „Niepodległa” Jan Kowalski, Wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Anna Krupka oraz Prezes Zarządu operatora PGE Narodowego Włodzimierz Dola podczas konferencji prasowej ogłaszającej Narodową Strefę Kibica.
Fot. Tomasz Tołłoczko / BPN

Organizatorami wydarzenia są Operator PGE Narodowego i Biuro Programu „Niepodległa”. Partnerami Narodowej Strefy Kibica są KGHM, PZU, Bank Pekao S.A., Grupa Azoty i Alior Bank, a Partnerem Sportowym Polski Związek Piłki Nożnej.

Kibicujmy razem!