Kontrast
Wielkość czcionki

„Nie zmarnujcie niepodległości” w 104. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego

27 grudnia Polki i Polacy obchodzą Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Z tej okazji Muzeum Narodowe w Poznaniu, Biuro „Niepodległa” i instytucje zaangażowane zapraszają na widowisko muzyczne pt. „Nie zmarnujcie niepodległości”. Transmisja odbędzie się 27 grudnia, dokładnie w 104. rocznicę wybuchu powstania, o godz. 21:00 na kanałach TVP 1 i TVP Polonia.

„Nie zmarnujcie niepodległości” – widowisko koncertowe w Poznaniu

Widowisko koncertowe „Nie zmarnujcie niepodległości” to połączenie historii ze współczesnością i przyszłością. Opowie o drodze do wolności, pracy nad jej utrzymaniem, a także wykorzystaniem potencjału ludzi i czasu. Piosenki z epoki przeplatane będą przebojami współczesnymi w interesujących aranżacjach muzycznych. Na scenie zobaczymy wielu znanych muzyków, głównie wielkopolskich. Całości dopełni narracja historyczna świadków i uczestników Powstania Wielkopolskiego prowadzona w warstwie filmowej i w scenograficznych wizualizacjach. Koncert poprowadzi Tomasz Wolny. 

baner wydarzenia

Widowisko odbędzie się 27 grudnia 2022 o godz. 21:00 w gmachu Muzeum Narodowego w Poznaniu, w miejscu, które wraz z hotelem Bazar i dawnym Placem Wilhelmowskim (dziś Placem Wolności) tworzyło przyczółek Powstania Wielkopolskiego. Bilety można nabyć w kasie Muzeum. Dodatkowo koncert „Nie zmarnujcie niepodległości” będzie transmitowany 27 grudnia 2022 o godz. 21:00 w TVP 1 i TVP Polonia, a także retransmitowany na antenie TVP3 Poznań 28 grudnia o godz. 8:00.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Wieloletniego Programu Rządowego „Niepodległa” na lata 2017-2022. Partnerami widowiska są Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu i Stowarzyszenie Otwarci Na Sztukę. Sponsorami widowiska są PKN Orlen – Mecenas Muzeum Narodowego w Poznaniu, PERN S.A., darczyńcą Fundacja Orlen, a wyprodukuje je TVP3 Poznań i World Media.