Kontrast
Wielkość czcionki

Niepodległa. Miejsce spotkań – zapraszamy na weekend otwarcia

W czwartek potańcówką z Warszawską Orkiestrą Sentymentalną otwieramy oficjalnie działalność kawiarni „Niepodległa. Miejsce spotkań”. W czasie czterodniowego wydarzenia w Łazienkach Królewskich czeka na was retro wieczór z muzyką Mieczysława Fogga, spacer ulicami stołecznego Śródmieścia i piknik rodzinny. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

plakat z programem weekendu otwarcia

Niepodległa. Miejsce spotkań to przestrzeń kawiarniana, w której w kolejnych miesiącach w miłej atmosferze będzie można wziąć udział w licznych wydarzeniach kulturalnych organizowanych z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Znajdziecie nas na terenie Łazienek Królewskich (wejście od Al. Ujazdowskich, przy Ogrodzie Botanicznym UW) w budynku dawnej Herbaciarni.

Niepodległa. Miejsce spotkań – atrakcje weekendu otwarcia

Naszą działalność zaczynamy w czwartek koncertem inaugurującym. Muzycy z Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej przywołają znane z przedwojennej rewii i kabaretu. Zapraszamy do tańczenia w rytm wzruszających walcy, namiętnego tanga, skocznej polki, porywających foxtrotów i rumby.

Tym, którym mało będzie tańców zachęcamy do odwiedzenia Niepodległej. Miejsca spotkań w piątek – Michał Fogg zmiksuje szlagiery pradziadka (i nie tylko). Przy szlagierach Alberta Harrisa, Hanki Ordonówny, Janusza Popławskiego, Tadeusza Faliszewskiego, Adama Astona, Zofii Terne i Mieczysława Fogga przeniesiemy się do przedwojennej Warszawy pełnej rewii i dancingów.

W sobotę Grzegorz Mika – architekt, varsavianista zabierze nas na spacer ulicami Śródmieścia. Opowie m.in. jak wyglądałby plac Na Rozdrożu gdyby nie wybuch II wojny i skąd wzięły się wille na ulicy Klonowej.

Niedziela to czas rodzinnych atrakcji –  Od 11 do 12 przewidzieliśmy warsztaty malowaniem toreb, a między 13.30 a 14.30 będzie można do kompletu wykonać biżuterię i breloczki. Wieczorem z kolei chętni wezmą udział w warsztatach z dekoracji świeczek (od 17.00 do 18.00) Przez cały dzień będzie też można wykonać kolaże plastyczne i zrobić sobie zdjęcia w fotobudce. O 19.00 kulminacja weekendu – odsłonięcie neonu! Zapraszamy!

Uwaga na hasło: Świętujmy razem! w weekend otwarcia dostaniecie w naszej kawiarni 10% zniżki.

Świętujcie razem z nami, bo Niepodległa jest dla wszystkich!