Kontrast
Wielkość czcionki

Niepodległościowy koncert na Festiwalu w Jarocinie

Biuro Programu „Niepodległa” i Narodowe Centrum Kultury zapraszają na koncert „Co ciągle widzę w niej?” w ramach Jarocin Festiwal’18. Artyści dokonają nowej interpretacji kultowych utworów, które niejednokrotnie można było usłyszeć na scenie w Jarocinie.

Baner koncertu w Jarocinie

Stare piosenki w nowych aranżacjach

Daria Zawiałow, Błażej Król, Łukasz Lach, Bisz/Radex, Rosalie, Michał Kowalonek, Dagmara Gregorowicz i Paweł Ostrowski na rynku w Jarocinie przywołają kompozycje takich wyjonawców jak Obywatel G.C, Sztywny Pal Azji, T. Love, Mr Zoob, Republika, Chłopcy z Placu Broni, Maanam, Tilt czy Brygada Kryzys.

Sobotni koncert rozpocznie się o godzinie 15.40 i zorganizowany jest z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, ma specjalną forłmuję, angażującą publiczność we wspólne śpiewanie. Z tej okazji NCK przygotował specjalne śpiewniki z tekstem, podziałem na role i historią prezentowanych piosenek.

Koncert na stulecie niepodległości

 „W związku ze 100-leciem odzyskania niepodległości chcemy zaprosić Polaków do wspólnego śpiewania. Nie tylko klasycznych pieśni patriotycznych (takich wydarzeń będzie przez najbliższe miesiące dużo), ale też – tutaj w Jarocinie – alternatywnych piosenek, w których artyści w mrocznych czasach PRL afirmowali wolność, a dzięki temu tworzyli pokoleniową wspólnotę” – mówi prof. Rafał Wiśniewski, dyrektor NCK. „W czasach, gdy tak łatwo o podziały, to wspólne śpiewanie może być tym, co wyzwoli wspólną radość i wzajemne zaufanie” – deklaruje Michał Wiraszkodyrektor artystyczny Jarocin Festiwal

Koncert realizowany jest w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017-2021 i jest częścią obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.