Kontrast
Wielkość czcionki

Plaża Open - jubileuszowa edycja cyklu turniejów siatkówki plażowej

Plaża Open to cykl turniejów w ramach Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej, który rozpoczął się jako mała, lokalna impreza w Cieszynie i rozrósł się do rozmiarów największej inicjatywy w naszym kraju. Tegoroczna jubileuszowa, X edycja cyklu Plaża Open odbędzie się w doskonale znanych i sprawdzonych przez sympatyków siatkówki plażowej miastów. Turniej startuje 28 czerwca na bajecznym Rynku Wielkim w Zamościu.

Kolejnym miastem na mapie Plaży Open będą Mysłowice, które po raz pierwszy znalazły się wśród organizatorów – tam zapraszamy w dniach od 5 do 7 lipca. W samym środku cyklu 12-14 lipca już tradycyjnie zawodnicy zawitają do łódzkiej „Manufaktury”, turniej przedfinałowy wróci na Śląsk, gdzie w Rybniku na nowoczesnym kąpielisku Ruda odbędzie się czwarta odsłona X edycji Plaża Open. Wielki finał, którego organizację zdobywając ponad 10 000 głosów wygrał Białystok, odbędzie się na urokliwym kąpielisku „Dojlidy”. 

Plaża Open i „Niepodległa”

Organizatorzy cyklu wspólnie z Biurem Programu „Niepodległa” zapraszają także na wyjątkowe mecze gwiazd w naszych pięciu miastach: 29 czerwca w Zamościu, 6 lipca w Mysłowicach, 13 lipca w Łodzi, 20 lipca w Rybniku oraz 27 lipca w Białymstoku. Mecze z Niepodległą to niecodzienne spotkania, w których przeniesiemy się do epoki dwudziestolecia międzywojennego, w rytm muzyki Eugeniusza Bodo, Jana Kiepury, a zawodnicy będą występowali w specjalnie przygotowanych koszulkach i kaszkietach przypominających te z minionej epoki.

dwie obejmujące się siatkarki

Plaża dla każdego

Ministerstwo Sportu i Turystyki doceniło Plażę Open obejmując cykl patronatem i zapraszając na projekt „Plaża Open dla każdego”. Będą to rozgrywki amatorskie bez podziału na płeć, a także ciekawa rodzinna zabawa – „rzucanka” to wersja siatkówki, w której rodzice, dzieci, znajomi, a także czynni zawodnicy tworząc drużyny trzyosobowe przerzucają piłkę przez siatkę.

Wielkie otwarcie w Zamościu, wielki finał w Białymstoku

„Lepszego miejsca na inaugurację jubileuszowej edycji cyklu Plaża Open nie mogliśmy sobie wymarzyć – piękna sceneria zabytkowego Rynku Wielkiego, a także bliskość obiektów sportowych OSiR sprawiają, że do Zamościa rokrocznie przybywa coraz więcej siatkarek i siatkarzy, a także kibiców którzy zakochali się w tym pięknym mieście” – mówi Marcin Strządała, organizator. Zamość wpisał się w kalendarz siatkówki plażowej, a korzystając z uroków pięknego Rynku organizatorzy stworzą wiele atrakcyjnych stref dla dzieci, kibiców i turystów. To będzie wspaniałe rodzinne święto siatkówki plażowej na Roztoczu z finałem o godzinie 12:45, transmitowanym w TVP Sport.

zdjęcie z rozgrywek siatkówki plażowej

Białystok z kolei wygrał rywalizację o finał – o ten zaszczyt walczyło kilka miast. Stolica Podlasia po raz czwarty będzie ostatnim miastem na trasie Plaży Open, w Dojlidach najlepsze krajowe pary siatkarek i siatkarzy będą rywalizować o tytuł zdobywców Pucharu Polski. Finały, także z transmisją w TVP Sport, już od godziny 11:00.

Atrakcje towarzyszące i ekscytujące spotkania

Oprócz obserwowania zmagań ścisłej czołówki krajowych rozgrywek nad Wisłą, na kibiców czekać będzie mnóstwo atrakcji. Warto wspomnieć między innymi o turniejach zarówno dla amatorów, jak i młodzieży – w Zamościu oraz w Mysłowicach odbędą się turnieje amatorskie, a turniej Młodej Plaży Open zostanie rozegrany w Rybniku, a także w Mysłowicach. Nie zabraknie dobrze znanego, cieszącego się popularnością boiska wypełnionego wodą – AquaWave, w którym odbędzie się turniej siatkówki i piłki nożnej na wodzie, aby nie było nudno nasi animatorzy i mistrzynie zumby zadbają o aktywność i atmosferę kibiców, dla rodziców z dziećmi przygotowana jest mega gra planszowa. Nowością będzie strefa spa, z sauną, jacuzzi oraz kriokomorą. To tylko część atrakcji, reszta niech zostanie tajemnicą, którą kibice mogą odkrywać w czerwcu i w lipcu na trasie cyklu. Zapraszamy!