Kontrast
Wielkość czcionki

Poczuj magię Świąt w „Niepodległa. Miejsce spotkań”

Wszystkich, którzy chcą poczuć świąteczną atmosferę zapraszamy w najbliższy weekend do „Niepodległa. Miejsce spotkań”. Startujemy w sobotę o 16 wspólnym kolędowaniem. Wraz z Dominiką Oczepa i jej roztańczonymi Skrzypcami oraz Patrycją Kuczyńską i jej wirującym Bębenkiem oraz rozkołysaną Basetlą będziemy wspólnie śpiewać dawne pastorałki i współczesne kolędy. Artystki są wyjątkowo energetycznymi muzykantkami, etnografkami, animatorkami zabaw dziecięcych, pasjonatkami folkloru i muzyki ludowej. Do wzięcia udziału zachęcamy młodych i starszych wraz z całymi rodzinami.

plakat wydarzenia

Drugim wydarzeniem w ramach tego wyjątkowego Weekendu Świątecznego będą niedzielne warsztaty rodzinne. Poprowadzi je Michał Malinowski, kustosz Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści. Już o 12 przeniesiemy się w magiczny świat opowieści. Następnie własnoręcznie stworzymy bożonarodzeniowe szopki, które pięknie udekorują każdy dom na czas Świąt!

Specjalnie na czas tego bożonarodzeniowego weekendu, na hasło „Świętujmy razem!”, czeka na Was w kawiarni 10% zniżki!

Tych, którzy już nie mogą się doczekać soboty zapraszamy do „Niepodległa. Miejsce spotkań” wcześniej – już dziś o 18 będzie miał tam miejsce kolejny wykład Grzegorza Miki z cyklu „Architektura Niepodległej”. W czwartek natomiast między 18 a 19:30 Michał Fogg zabierze nas na parkiet przedwojennej Warszawy puszczając m.in. utwory swojego pradziadka!

„Niepodległa. Miejsce spotkań” to kawiarniana przestrzeń w Łazienkach Królewskich, w której w miłej atmosferze można wziąć udział w niezobowiązujących, licznych wydarzeniach kulturalnych organizowanych z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

„Niepodległa. Miejsce spotkań” znajduje się w samym parku Łazienki Królewskie, przy al. Ujazdowskich (wejście przez furtkę przy Ogrodzie Botanicznym).