Kontrast
Wielkość czcionki

Portal Bitwa Warszawska 1920 nominowany do PRIX ITALIA 2021

Miło nam poinformować, że portal bitwa1920.gov.pl, który stworzyliśmy razem z Polskim Radiem w celu uczczenia stulecia Bitwy Warszawskiej 1920 został nominowany do prestiżowej nagrody PRIX ITALIA 2021  – jednego z najstarszych i najważniejszych wyróżnień dla twórców radiowych, telewizyjnych i internetowych.

banner promujący portal bitwa1920.gov.pl

Ten wyjątkowy, narracyjny portal poświęcony jednej z najważniejszych bitew w dziejach świata i skierowany jest do tych, którzy chcą dowiedzieć się czemu Bitwa Warszawska nazywana jest Cudem nad Wisłą, ale także do osób, które pasjonują się historią. Serwis dostępny jest w siedmiu wersjach językowych. 

W związku z setną rocznicą Bitwy Warszawskiej Polskie Radio oraz Biuro Programu „Niepodległa” chciały przekazać w nowoczesny sposób wiedzę o roku 1920. Portal wpisuje jednak historię potyczek na przedpolach polskiej stolicy w szerszy kontekst historyczny oraz geopolityczny. To równocześnie przedstawienie realiów XX wieku i skutków wygranej bitwy, które odczuwamy także dziś – wiek później. Odeszliśmy jednak od książkowego przekazywania wiedzy, a postawiliśmy na multimedia, infografiki i interakcję z użytkownikiem. Narracja strony ma pozwolić odwiedzającym portal poczuć atmosferę panującą w Polsce, Europie i na świecie sto lat temu. Serwis wzbogacony jest o ponad 30 unikatowych nagrań, z których część pochodzi z Archiwum Polskiego Radia i Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa.

 

Nasz portal został już doceniony w kwietniu tego roku – otrzymaliśmy nagrodę Mobile Trends Awards 2020 w kategorii „Strona mobilna / RWD – Kultura i edukacja”.  Kapituła konkursowa podkreślała wówczas „dopracowanie szczegółów zarówno od strony deweloperskiej, jak również wizualnej, którym przyświeca idea – mobile first”, a także doceniono innowacyjne podejście i „zmniejszenie bariery wejścia w historię dla szerokiego grona odbiorców”. W zeszłym roku portal Bitwa Warszawska 1920 otrzymał  srebrnego BohaterONa.