Kontrast
Wielkość czcionki

Portal o Bitwie Warszawskiej nominowany do Mobile Trends Awards 2020!

Mobile Trends Awards to prestiżowe wyróżnienie branży mobilnej. Już w marcu odbędzie się gala podsumowująca rok 2020. Portal bitwa1920.gov.pl Biura Programu „Niepodległa” i Polskiego Radia został nominowany w kategorii STRONA MOBILNA – KULTURA I EDUKACJA. O przyznaniu nagrody decydują Kapituła Konkursowa i Internauci. Liczymy na Państwa głosy na platformie mobiletrendsawards.pl!

baner ze zdjęciem komórki wyświetlającej ekran z portalu, hasłem namawiającym do głosowania i logami partnerów

Mobile Trends Awards  od 10 lat przyznawane są firmom, które z sukcesem wykorzystały mobilne technologie w swoich projektach. Serwisy i portale oceniane są za perfekcję, dostosowanie się do potrzeb użytkowników, innowacyjność oraz rozpoznawalność. Statuetki Mobile Trends Awards trafiają do laureatów wybranych przez Kapitułę Konkursową, w której skład wchodzą eksperci od lat związani z branżą mobile. Dodatkowe punkty przyznają Internauci w głosowaniu online na platformie mobiletrendsawards.pl. Co więcej Internauci decydują o nagrodzie specjalnej dla tego spośród wszystkich projektów, który otrzymał największą ilość głosów.

Portal www.bitwa1920.gov.pl powstał dzięki współpracy dwóch instytucji – Biura Programu „Niepodległa” oraz Polskiego Radia. Opowiada o jednej z najważniejszych rocznic świętowanych w 2020 roku. Czemu Bitwa Warszawska nazywana jest est Cudem nad Wisłą? Co ze zwycięstwem nad bolszewikami ma wspólnego „King Kong”? Jak lektura noweli Edgara Alana Poego przyczyniła się do polskiego zwycięstwa? Jak wyglądały fake newsy rozpowszechniane sto lat temu? Odpowiedzi można znaleźć na portalu www.bitwa1920.gov.pl, wśród opowieści o realiach XX wieku i skutkach wygranej bitwy, które odczuwamy dziś, mimo upływu 100 lat. Multimedia i infografiki wzbogaca ponad 30 unikatowych nagrań, z których część pochodzi z Archiwum Polskiego Radia i Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa. Opowieść skierowana jest do czytelników zarówno w kraju, jak i za granicą – serwis dostępny jest w siedmiu wersjach językowych: po polsku, angielsku, niemiecku, francusku, rosyjsku, ukraińsku i węgiersku.

baner ze zdjęciem komórki wyświetlającej ekran z portalu, hasłem namawiającym do głosowania i logami partnerów

Głosowanie internautów trwa do 18 lutego 2021 r. Aby oddać głos należy zalogować się przez swojego Facebooka. Gala Mobile Trends Awards 2020, na której poznamy laureatów, odbędzie się online 4 marca 2021 r. o godzinie 19:00. Liczymy na Państwa głosy na mobiletrendsawards.pl!