Kontrast
Wielkość czcionki

Prezydent uroczyście otworzył widowisko "Powrócim pełni sławy"

O 19.18 Prezydent RP Andrzej Duda uroczyście rozpoczął widowisko „Powrócim pełni sławy”. W swoim przemówieniu nawiązał do historycznych wydarzeń, ale też do pięknej tradycji wspólnego śpiewania.

Dlatego też cieszy nas, że na rok przed setną rocznicą odzyskania niepodległości, możemy już pochwalić się pierwszymi projektami zapraszającymi do świętowania i formalnie rozpocząć obchody.

Widowisko z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Teatrze Polskim prócz Prezydenta RP i jego małżonki oglądali także przedstawiciele rządu, korpus dyplomatyczny i zaproszeni goście. Wiceminister Jaosław Sellin – Pełnomocnik Rządu do spraw obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej podkreśla, że ma nadzieję, że „radosne i wspólne świętowanie rocznicy odzyskania niepodległości zmieni postrzeganie święta niepodległości na lata i będzie dla nas okazją do pojednania – tak jak odzyskiwanie niepodległości przed stu laty zjednoczyło Polaków”. Dodał, że „Biuro Programu <<Niepodległa>> pod kierownictwem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przygotowało koncert pt. <<Powrócim pełni sławy>>, który jak mam nadzieję, jest dobrym zaczątkiem do wspólnego świętowania w przyszłym roku”.

W trakcie koncertu znani polscy artyści zaprezentowali pieśni patriotyczne Legionów Polskich we współczesnej aranżacji. Retransmisję koncertu można będzie obejrzeć na antenie Telewizji Polskiej. Najbliższe emisje:

– w czwartek 9 listopada o godzinie 23.30 w TVP 1,

– w sobotę 11 listopada o godzinie 13.30 w TVP 1,

– w sobotę 11 listopada o 22.40 w TVP Kultura,

– w sobotę 11 listopada o 23.10 w TVP Polonia.