Kontrast
Wielkość czcionki

Questingi Spacer z Historią „Czas Bohaterów” – ruszyły zapisy!

Jesień to idealny czas na quest! Dlatego też Wojewoda Świętokrzyski zaprasza do udziału w questingach Spacer z Historią – „Czas Bohaterów”. 21 października 2021 roku  na stronie spacerzhistoria.pl ruszyły zapisy do 13 questingów eliminacyjnych. Wielki finał zaplanowano na 1 grudnia 2021. Zapraszamy do przygody!

Świętokrzyskie Questingi

Questingi to rodzaj gry terenowej, w której wykonuje się zadania umieszczone na specjalnej karcie. To świetna zabawa dla starszych i młodszych! Wykonując questy przygotowane przez Świętokrzyski Urząd Wojewódzki uczestnicy zdobywają wiedzę na temat regionu oraz postaci, które sprawiły, że współcześnie mieszkańcy mogą cieszyć się wolnością i niepodległością.

baner wydarzenia

Aby wziąć udział w questingach, należy założyć konto na stronie spacerzhistoria.pl. 21 października 2021 roku aktywowano Questingi eliminacyjne. Osoby, które wykonają minimum 3 z nich trafią do wielkiego finału, który zaplanowano na 1 grudnia 2021 roku. Zagrać można zarówno w sposób tradycyjny, pobierając Kartę Questingu i wykonując działania w miejscach na niej wskazanych, jak i w sposób wirtualny – korzystając z zasobów Internetu, interaktywnych map, itp. Każdy questing składa się z 10 zadań i dotyczy jednego z powiatów województwa świętokrzyskiego. Jak zapewniają organizatorzy zadania nie są trudne, bo skupili się na tym, by były świetną, edukacyjną zabawą dla wszystkich.

W czasie questingu potrzebny będzie dostęp do internetu, by można było wpisywać odpowiedzi do formularza. Na zwycięzców czekają cenne nagrody! Ponadto dla pierwszych 300 uczestników, którzy ukończą minimum 3 questingi, przygotowano upominki w postaci kart podarunkowych. Regulamin oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie spacerzhistoria.pl.

Projekt Questing Spacer z Historią „Czas Bohaterów” dofinansowano ze środków Wieloletniego Programu Rządowego „Niepodległa” na lata 2017-2022.