Kontrast
Wielkość czcionki

REGIObohater na stulecie niepodległości - wybierz patrona pociągu POLREGIO

Spółka POLREGIO stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości postanowiła uczcić kampanią edukacyjną połączoną z plebiscytem, który ma wyłonić 16 patronów dla regionalnych pociągów.

Spośród stu postaci zasłużonych dla poszczególnych regionów to pasażerowie wybiorą tych, którzy ich zdaniem najbardziej przysłużyli się lokalnym społecznościom i ojczyźnie. Wśród kandydatów znaleźli się zarówno działacze społeczni, jak i ludzie kultury, sportowcy, wojskowi oraz duchowni.

Na stronie www.regiobohater.pl można zapoznać się z sylwetkami i dokonaniami nominowanych oraz oddać głos na swojego ulubieńca – jedną postać spośród nominowanych z każdego województwa. Bohaterowie, którzy zbiorą najwięcej głosów, zostaną patronami pociągu POLREGIO. Składy uzyskają nie tylko patronów, ale także oprawę wizualną z oznaczeniami swojego REGIObohatera.

Każdy głosujący w plebiscycie ma również możliwość uzasadnienia swojego wyboru, a także wzięcia udziału w konkursie. Rada Programowa wybierze 116 laureatów. Pierwsza szesnastka, po jednym zwycięzcy z każdego regionu, otrzyma nagrodę główną – zaproszenie do uczestnictwa z osobą towarzyszącą w konferencji prasowej inaugurującej akcję REGIObochater oraz w uroczystym lunchu w Pałacu Belwederskim, a także czytniki e-booków. Pozostałych stu wyróżnionych otrzyma atrakcyjne gadżety.

Głosowanie trwa do 11 października, a ogłoszenie wyników nastąpi cztery dni później.

„Polska jest silna siłą regionów”

REGIObohater to część kampanii edukacyjnej, która ma za cel przypomnienie, że odzyskanie przez Polskę niepodległości po 123 latach zniewolenia to nie tylko zasługa wielkich nazwisk i powszechnie znanych bohaterów. To także lokalny wysiłek wielu osób nie mniej zaangażowanych w patriotyczne zrywy czy też w pielęgnowanie polskości pod zaborami. O wielu bohaterach mogliśmy nie słyszeć, a są to przecież osoby odpowiedzialne za to, że dziś możemy cieszyć się naszą ojczyzną. Poprzez kampanię POLREGIO chce także podkreślić przywiązanie marki do Polski i jej historii.

Kampania REGIObohater objęta jest Patronatem Narodowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Partnerem akcji jest Agencja Rozwoju Przemysłu – największy udziałowiec Przewozów Regionalnych i Biuro Programu „Niepodległa”. W skład Rady Programowej weszli Artur Soboń – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju (przewodniczący Rady Programowej), Dariusz Gwizdała – Zastępca Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Michał Góras – Szef Gabinetu Politycznego w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, oraz Andrzej Kensbok – Wiceprezes Zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu.