Kontrast
Wielkość czcionki

Śląsk Wspólna Sprawa - plakat i wlepka na zderzak dla uczczenia III Powstania Śląskiego

W związku z trwającym Rokiem Powstań Śląskich i setną rocznicą trzeciego z nich Instytut Śląski zaprasza do akcji promowania lokalnej historii! Plakaty i naklejki na zderzak czekają w siedzibie Instytutu w Opolu, a pliki graficzne zostały dodatkowo udostępnione online. Zapraszamy do wspólnego świętowania – „Śląsk wspólna sprawa”!

Kampania „Śląsk wspólna sprawa”

Ogólnopolska kampania „Śląsk wspólna sprawa” wystartowała wiosną 2021 roku z inicjatywy Biura Programu „Niepodległa” i Instytutu Śląskiego. W ten sposób przypomniano wydarzenia sprzed 100 lat – w nocy z 2 na 3 maja 1921 roku wybuchło III Powstanie Śląskie. To ostatni, najdłużej trwający i najkrwawszy ze śląskich zrywów, które doprowadziły do przyłączenia do Polski dużej części Górnego Śląska. Kwiecień i maj obfitowały w wydarzenia rocznicowe. Obchody były efektem współpracy administracji rządowej górnośląskich województw, samorządów wojewódzkich, powiatowych i gminnych oraz ponad trzydziestu instytucji kultury i organizacji pozarządowych.

banner wydarzenia

Rok Powstań Śląskich wciąż trwa! By opowieść o powstaniach trwała dalej, Instytut Śląski zaprasza do plakatowania swoich okolic.  W siedzibie instytucji, przy ul. Piastowskiej 17 w Opolu, przygotowano 200 okolicznościowych plakatów i ponad 50 naklejek na zderzaki. Czekają na chętnych przy wejściu i są bezpłatne. Dla wszystkich, którzy nie mogą wybrać się do Instytutu, ale mają dostęp do kolorowej drukarki udostępniono plik do samodzielnego druku plakatów.

Zachęcamy do zawieszania plakatów w oknach swoich domów i mieszkań, w szkołach i na uczelniach oraz na zderzakach samochodowych. Świętujmy razem!