Kontrast
Wielkość czcionki

Śpiewanki powstańcze na 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego!

1 sierpnia, o godzinie 17.00, jak co roku, w Warszawie zawyją syreny, na minutę zatrzymają się autobusy, tramwaje i samochody, a przechodnie przystaną na ulicach. W ten sposób Warszawianie upamiętnią bohaterów walk o stolicę w 1944 roku. Zaś już o godzinie 17.30 Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza na spotkanie online z Ferajną z Hoovera, by wspólnie śpiewać pieśni i piosenki powstańcze!

 

Śpiewający chłopcy z Ferajny w „Niepodległa. Miejsce Spotkań”

Ferajna z Hoovera to grupa znajomych, która połączyła swoje muzyczne talenty, by przybliżać warszawskim przechodniom polskie utwory patriotyczne: piosenki powstańcze, okupacyjne, a także utwory patriotyczne czy legionowe. Nazwa grupy jest także ściśle powiązana z mapą stolicy  – w najważniejsze rocznice można ich spotkać na skwerze Hoovera przy Krakowskim Przedmieściu. Tym razem jednak transmitować będą z pawilonu kulturalnego „Niepodległa. Miejsce spotkań”!

4 mężczyzn w retro ubraniach podczas występu z opaskami AK na rękawach, w tle drzewa

Ferajna z Hoovera
Fot. Tomasz Tołłoczko / BPN

1 sierpnia, w 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, o godzinie 17.30, dziewięć męskich głosów będzie można usłyszeć w dowolnym miejscu dzięki transmisji online. W repertuarze śpiewanek znajdą się pieśni „My, pierwsza brygada”, „O mój rozmarynie”, a także wiele innych piosenek, które rozgrzewały serca powstańców w 1944 roku.

Śpiewanki w internecie – transmisja online

Transmisja śpiewanek będzie dostępna m.in. na profilach na Facebooku: Niepodległa, Niepodległa. Miejsce spotkańFerajna z Hoovera oraz na stronie niepodlegla.gov.pl. Dołączyć może każdy, z dowolnego miejsca – wystarczy dostęp do internetu. Serdecznie zapraszamy do wspólnego śpiewania 1 sierpnia, o godzinie 17.30!

Pawilon kulturalny "Niepodległa. Miejsce Spotkań" od frontu z neonem, w tle drzewa

Pawilon kulturalny „Niepodległa. Miejsce Spotkań”
Fot. Tomasz Tołłoczko / BPN

Organizatorem śpiewanek jest „Niepodległa. Miejsce spotkań”, pawilon kulturalny prowadzony przez Biuro Programu „Niepodległa”, w którym organizowane są liczne wydarzenia z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości i odbudowy polskiej państwowości.