Kontrast
Wielkość czcionki

Sprawdź swoją wiedzę w quizach „Niepodległa w pytaniach” i wygraj nagrody!

Biuro programu „Niepodległa” zaprasza do udziału w serii quizów „Niepodległa w pytaniach”! Celem jest rozwijanie zainteresowania znaczeniem niepodległej Polski, pielęgnowanie i utrwalanie wartości patriotycznych oraz szacunku dla osiągnięć naszego kraju oraz popularyzacja wiedzy i świadomości o polskiej niepodległości. Uczestnicy, którzy będą systematycznie wykazywać się wiedzą na najwyższym poziomie mogą liczyć na atrakcyjne nagrody.

Quizy zawierające pytania na temat historii i dorobku zarówno naukowego, kulturalnego jak i technicznego Rzeczpospolitej Polskiej pojawiać się będą co tydzień na stronie https://pytania.niepodlegla.gov.pl/ od 2 września do 15 grudnia. Każdy quiz składa się z 10 pytań jednokrotnego wyboru, a uczestników obowiązuje limit czasowy – na rozwiązanie poszczególnych quizów każdy śmiałek ma 5 minut.

fotografia kolorowa, las rąk wzniesionych w geście zgłoszenia się do odpowiedzi, w tle prowadzący na scenie z mikrofonem

Uczestnicy, którzy podejmą wyzwanie zakładają w systemie specjalne konto, dzięki któremu mogą śledzić swoje postępy i dorobek punktowy z tygodnia na tydzień. Za każdą prawidłową odpowiedź uczestnicy otrzymują jeden punkt. Rejestracja w systemie daje możliwość wpisania na listę rankingową i przystąpienia do rywalizacji z innymi uczestnikami quizu o nagrody.  Dla 10 uczestników quizu, którzy zdobędą największą liczbę punktów, organizatorzy przewidzieli nagrody w postaci zestawów gadżetów. Podpowiadamy, że uważne śledzenie naszej strony internetowej https://niepodlegla.gov.pl/ oraz profilów w mediach społecznościowych znacząco zwiększa szanse uczestników na udzielenie poprawnych odpowiedzi.

Pierwszy quiz, który pojawi się na naszej stronie w dzień rozpoczęcia nowego roku szkolnego w dużej mierze poświęcony jest edukacji oraz pracom nad stworzeniem prężnego systemu oświaty w odrodzonej Polsce.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w zabawie! Pełen regulamin konkursu dostępny jest na stronie „Niepodległa w pytaniach”.