Kontrast
Wielkość czcionki

Świętokrzyskie dla Europy - konkurs fotograficzny i seminarium naukowe

W ramach uroczystych obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek zaprasza do udziału w projekcie Świętokrzyskie Dla Europy, na który składają się konkurs fotograficzny oraz seminarium naukowe.

Celem projektu jest kształtowanie właściwej postawy patriotycznej, wzrost zainteresowania wydarzeniami historycznymi oraz wzbudzanie w mieszkańcach Ziemi Świętokrzyskiej zainteresowania w obszarze nowoczesnych technologii poprzez ciekawą prezentację miejsc, postaci i wydarzeń z historii kraju i regionu. Z okazji 15-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej projekt zakłada także prezentację miejsc, które znacznie zmieniły swoje oblicze w ciągu ostatnich piętnastu lat.

Prezentowany projekt składa się z dwóch elementów – konkursu fotograficznego, w ramach którego powstała także internetowa platforma, gdzie umieszczać można zdjęcia upamiętniające lokalnych bohaterów oraz krótkie informacje tekstowe na temat danej osoby oraz wydarzenia, które fotografia obrazuje. 

W bazie znajdą się także zdjęcia prezentujące to, w jaki sposób zmieniło się województwo świętokrzyskie dzięki członkostwu Polski w Unii Europejskiej. Prace konkursowe można składać do 26 września, a regulamin konkursu oraz wszelkie potrzebne formularze znajdują się na stronie Świętokrzyskie dla Europy.

Drugim elementem projektu będzie Seminarium Naukowe Świętokrzyskie Dla Europy – 15 lat Polski w UE. Wydarzenie realizowane wspólnie z Regionalnym Ośrodkiem Debaty Międzynarodowej w Kielcach odbędzie się 8 października i będzie doskonałą okazją do dyskusji na temat roli Polski w Unii Europejskiej, podsumowania dotychczasowej współpracy oraz celów i wyzwań stojących przed polską polityką zagraniczną.

Projekt sfinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.