Kontrast
Wielkość czcionki

„Twórcze spotkania” - warsztaty rękodzieła i śpiewu tradycyjnego w „Niepodległa. Miejsce spotkań”

„Niepodległa. Miejsce spotkań” zaprasza do swojego ogrodu na wirtualne „Twórcze spotkania”! Co poniedziałek, o godzinie 17:00, zostanie opublikowany nowy odcinek warsztatów rękodzieła i śpiewu tradycyjnego! Premiera na profilach Facebook Niepodległa i Niepodległa. Miejsce spotkań!

Warsztaty rękodzieła i śpiewu tradycyjnego

Początek tygodnia z rękodziełem! W cztery poniedziałki: 15, 22 i 29 marca oraz 12 kwietnia, o godzinie 17:00 zostanie opublikowany nowy odcinek cyklu. Kurs jest dostępny dla wszystkich, starszych i młodszych – wystarczy dostęp do komputera, trochę czasu i trochę miejsca! Haftowanie niepowtarzalnej biżuterii, tworzenie działających na zmysły dzienników miejsca, śpiewanie przedwojennej kołysanki i wyklejanie kolaży bazujących ma rodzinnych zdjęciach to wyjątkowy sposób na odkrywanie historii otaczającej przestrzeni oraz swojej rodziny!

Warsztaty rękodzieła i śpiewu tradycyjnego poprowadzą animatorki z twórczej przestrzeni Miejsce Spotkań. Cykl „Twórcze spotkania” składa się z 4 odcinków:

 1. Biżuteria haftowana.
 2. Dziennik miejsca.
 3. Śpiew tradycyjny.
 4. Kolaż rodzinny.

baner wydarzenia

„Niepodległa. Miejsce spotkań” online

„Niepodległa. Miejsce spotkań” jest pawilonem kulturalnym w Łazienkach Królewskich, w którym w miłej atmosferze można wziąć udział w wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Biuro Programu „Niepodległa” z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości i odbudowy polskiej państwowości. Tym razem zaprasza do udziału w wirtualnych warsztatach rękodzieła i śpiewu tradycyjnego. Ze względu na pandemię wydarzenia odbywają się w przestrzeni wirtualnej, a do pawilonu można zajść w czasie spacerów, by kupić ciepły napój czy ciasto na wynos.

Spotkania online na nowo pozwolą odkryć otaczającą przestrzeń oraz historię swojej rodziny! Pod każdym filmem podana zostanie lista przedmiotów, które będą potrzebne do stworzenia nowego dzieła. Animatorki pokażą najważniejsze techniki i zainspirują do nowych projektów. Zapraszamy do kreatywnego spędzania czasu!

w okienku kamery kadr z nagrania z animatorkami przy stole

Twórcze spotkania w „Niepodległa. Miejsce spotkań”. Kadr z nagrania.
fot. Maciej Suwałowski / BPN

Twórcze spotkania

 • występują: animatorki z twórczej przestrzeni Miejsce Spotkań;
 • reżyseria, montaż i 1. operator: Tamara Alllina;
 • 2 operator: Szymon Jezierski;
 • dźwiękowiec: Jan Dzyr;
 • montaż dźwięku: Tomasz Mąka;
 • animacje: Wacław Marat;
 • kierownik produkcji: Aleksandra Żuczkowska;
 • producent: Biuro Programu „Niepodległa”;
 • lokalizacja: Niepodległa. Miejsce spotkań.

Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości.