Kontrast
Wielkość czcionki

Festiwal Warszawska Jesień 2017 już w ten weekend

W najbliższy weekend odbędzie się festiwal muzyki współczesnej Warszawska Jesień.

Hasłem tegorocznej jubileuszowej edycji są Trans/Awangardy – rozumiane jako nawiązania do początków festiwalu i jego roli w kształtowaniu muzycznych gustów. Tym samym festiwal wpisuje się również w obchodzone w tym roku Stulecie Awangardy w Polsce.

Odbywające się w ramach festiwalu wydarzenia będą okazją do przypomnienia wielkich sukcesów i momentów przełomowych, koncertów które do dziś mają swoje stałe miejsca w pamięci słuchaczy, a także do refleksji nad fenomenem awangardy. Mowa tu zarówno o awangardowym charakterze wszystkich poprzednich edycji festiwalu, jak i o zastanowieniu nad tym co dziś może być uważane za sztukę awangardową. W czasach, kiedy wydaje się, że odbiorca słyszał już wszystko i nic go nie zdziwi trudno niekiedy dostrzec rewolucyjne nowości, a jednak twórcy wciąż poszukują nowego – i wciąż znajdują.

Program tegorocznej Warszawskiej Jesieni skonstruowany jest tak, by pokazywać dane zjawiska takimi jakie były w początkach swojej świetności w zestawieniu z tym jak funkcjonują dziś oraz w jaki sposób są odbierane.

Henryk Berlewi, "Koło i kwadrat w przestrzeni", 1923, gwasz ; tusz ; ołówek na papierze, wym. 71 x 53 cm

Henryk Berlewi, „Koło i kwadrat w przestrzeni”, 1923, gwasz ; tusz ; ołówek na papierze, wym. 71 x 53 cm

Już po raz siódmy odbędzie się także Mała Warszawska Jesień przygotowana z myślą o dzieciach w wieku od 4 do 12 lat. W ramach programu przewidziane są spektakle, koncerty i warsztaty, mające od najmłodszych lar obudzić w dzieciach ciekawość muzyki.

Po raz drugi natomiast pojawi się pasmo równolegle organizowanych wydarzeń pod hasłem Warszawska Jesień Klubowo, usłyszeć będzie można utwory powstałe z uwzględnieniem klubowej atmosfery i specyfiki, a także wziąć udział w spotkaniach z kompozytorami i wykonawcami. Po raz pierwszy odbędą się natomiast warsztaty kompozytorskie oraz uruchomione zostanie  jesienne radio internetowe.

Festiwal rozpocznie się 15 września br. i potrwa ponad tydzień, do 23 września. Szczegółowy program wydarzeń dostępny na stronie festiwalu http://www.warszawska-jesien.art.pl/wj2017/home_2017.

Powrót na górę strony

Bądź na bieżąco! Otrzymuj informacje o obchodach na swojego maila.

FreshMail.pl