Kontrast
Wielkość czcionki

Warsztaty rozwojowe dla pracowników instytucji kultury i organizacji pozarządowych

Działalność w organizacjach kultury i praca z ludźmi może sprawiać dużo satysfakcji, nadawać sens i sprzyjać rozwojowi osobistemu. Jest to także rodzaj pracy, w której łatwo się wypalić, zatracić równowagę pomiędzy tym co „prywatne”, a tym co „zawodowe”. Dlatego też zapraszamy pracowników instytucji kultury i organizacji pozarządowych do udziału w warsztatach rozwojowych dotyczących między innymi przeciwdziałania wypaleniu zawodowemu, a także zarządzania zespołem oraz budowaniu partnerstw.

Przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu liderów kultury

Żeby dobrze i skutecznie współpracować z innymi, osiągać zamierzone cele i znajdować w tym satysfakcję należy potrafić zadbać najpierw o siebie i swoją higienę pracy. Podczas naszego warsztatu „Przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu liderów kultury” uczestnicy i uczestniczki na podstawie refleksji nad swoim rozwojem zawodowym w organizacjach kultury i swoim dobrostanem wzmocnią kompetencje pracy z innymi. Zajęcia mają pomóc wypracować sposoby na dbanie o równowagę pomiędzy życiem prywatnym i zawodowym, pozwolą poznać rodzaje motywacji wewnętrznej i zewnętrznej, a także zachęcą do przygotowania indywidualnej karty zmian wraz z planem przeciwdziałania trudnościom.

Warsztaty „Przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu liderów kultury” odbędą się 15 października 2019, w godz. 9.30-17.30 w Domu Inicjatyw Społecznych Marzyciele i Rzemieślnicy przy ul. Brackiej 25 w Warszawie. Zapraszamy do rejestracji.

Program warsztatu pt. „Przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu liderów kultury”.

Budowanie harmonii w zespole

Drugi z serii warsztatów będzie dotyczył pracy drużynowej – odbędzie się 17 października w tej samej lokalizacji, a jego tytuł brzmi „Harmonia w zespole – motywacja i budowanie zaangażowania”.

fotografia przedstawiająca cztery stykające się pięści w geście pracy drużynowej, nad biurkiem, na którym leżą akcesoria biurowe, tablet, kalkulator itp.

Warsztaty pozwolą  na poznanie elementów coachingowego stylu zarządzania, a także różnych stylów społecznych i cech pracowników z różnych pokoleń. Instruktorzy pokażą jak dzielić role i zadania w zespole, by w pełni wykorzystywać potencjał i talenty jego członków, a także pomogą odkryć jaki jest wpływ osobistych celów i wartości na motywację pracownika. Na drugą odsłonę warsztatów można zapisywać się pod tym adresem.

Program warsztatu pt. „Harmonia w zespole”.

Budowanie partnerstw w oparciu o wspólne cele i wartości

Ostatnia seria warsztatów odbędzie się  22 października w Centrum Konferencyjnym Zielna przy ul. Zielnej 37 w Warszawie. Dotyczyć będzie metod budowania współodpowiedzialności za działania podejmowane przez grupę partnerów, wypracowania podzielanego przez całe partnerstwo celu i działań potrzebnych do jego realizacji, a także umiejętności dbania o ekologiczne korzystanie z zasobów – zarówno tych tkwiących w nas samych, jak i w naszym otoczeniu. Uczestniczki i uczestnicy doświadczą sposobów na głębokie słuchanie potrzeb i celów każdego z partnerów oraz czerpanie z siły i różnorodności grupy. Ważnym elementem warsztatów będzie pokazanie, że konflikt w partnerstwie to naturalny etap w pracy grupy, który pomaga w oczyszczaniu atmosfery i szukaniu nowych rozwiązań.

Rejestracja na warsztaty dostępna jest tutaj. Zapraszamy!

Program warsztatu pt. „Budowanie partnerstw w oparciu o wspólne cele i wartości”.

W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy pisać na adres: .