Kontrast
Wielkość czcionki

Mali konstruktorzy - rodzinne warsztaty stolarskie w "Niepodległa. Miejsce Spotkań"

Zapraszamy małych konstruktorów na cykl bezpłatnych rodzinnych warsztatów stolarskich! Podczas zajęć dzieci 7-12 lat wraz z rodzicami, przy pomocy młotków, wiertarek i pił stworzą zabawki z drewna. Na sobotnie zajęcia obowiązują zapisy pod adresem miejscespotkan@niepodlegla.gov.pl. Dzięki dużemu zainteresowaniu uruchomiono dwie grupy, o 11:00 i o 13:00.

Rodzinne warsztaty stolarskie

Rodzinne warsztaty stolarskie to autorskie spotkania twórcze. Podczas nich dzieci samodzielnie tworzą zabawki z drewna. W „Niepodległa. Miejsce Spotkań” zaplanowano cykl poświęcony środkom komunikacji z których korzystano w dwudziestoleciu międzywojennym. Mali stolarze stworzą auta, statki i pociągi, a bezpośredni kontakt z kawałkiem drewna i wysiłek włożony w jego obróbkę zapewni uczestnikom satysfakcję. Z gałęzi, pniaczków i desek, dzięki pomocy pił, młotków, gwoździ i wiertarek, powstaną niezwykłe dzieła.

Warsztaty poprowadzą animatorzy z pracowni stolarskiej Dzikie Dzieci. Dzikie Dzieci to marka założona przez Anne Berę, artystkę, rzeźbiarkę i stolarza w 2015 roku z przekonania, że najbardziej niepozorny patyk może być zabawką. Pracownia mieści się na warszawskiej Pradze i tworzy ręcznie robione unikatowe zabawki z drewna oraz prowadzi twórcze warsztaty stolarskie dla dzieci i rodzin.

Dziecko pracujące przy drewnie z narzędziami stolarskimi

fot. Dzikie Dzieci

Młotki, piły i wiertarki

Profesjonalne narzędzia pójdą w ruch przy warsztatowym stole. Przez cały czas trwania warsztatów wymagana jest opieka rodzica lub opiekuna. Spotkania odbywają się w soboty. Dzięki dużemu zainteresowaniu uruchomiono dwie grupy, o godzinie 11:00 i o 13:00.

Harmonogram warsztatów:

  • 17.07.2021 – auto
  • 24.07.2021 – statek
  • 31.07.2021 – pociąg

UWAGA! Na zajęcia obowiązują zapisy. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres mailowy miejscespotkan@niepodlegla.gov.pl. Liczba miejsc ograniczona. Uczestnicy są zobowiązani do przestrzegania REGULAMINU WARSZTATÓW.

Warsztaty organizowane są w „Niepodległa. Miejsce spotkań” – kawiarnianej przestrzeni w Łazienkach Królewskich, w której w miłej atmosferze można wziąć udział w wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Biuro Programu „Niepodległa” z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości i odbudowy polskiej państwowości. „Niepodległa. Miejsce spotkań” znajduje się w Łazienkach Królewskich, przy al. Ujazdowskich (wejście przez furtkę przy Ogrodzie Botanicznym).