Kontrast
Wielkość czcionki

Webinarium: Jak zorganizować wydarzenie dostępne dla wszystkich?

Jak zorganizować dostępne dla wszystkich wydarzenie? jak zapewnić dostępność wydarzenia na każdym etapie jego organizacji? Jak zapewnić przygotowanie zespołu, dostępność: miejsca, transportu, promocji, rejestracji, komunikacji, materiałów i multimediów? Tego wszystkiego można dowiedzieć się z webinarium przygotowanego przez Biuro Programu „Niepodległa”.

W pierwszej części definiujemy dostępne wydarzenia, omawiamy podstawy prawne, potrzeby odbiorców i rozwiązania z jakich korzystają.

 Transkrypcja – Jak zorganizować dostępne wydarzenie cz 1
 

W drugiej części skupiamy się na tym, jak zapewnić dostępność wydarzenia na każdym etapie jego organizacji. Omawiamy, jak zapewnić przygotowanie zespołu, dostępność: miejsca, transportu, promocji, rejestracji, komunikacji, materiałów i multimediów.

Transkrypcja – Jak zorganizować dostępne wydarzenie cz 2

Trzecia część to analiza konkretnych przykładów. Omawiana jest dostępność imprezy plenerowej (koncertu, rekonstrukcji), spektaklu teatralnego, wystawy w muzeum i warsztatu.

Transkrypcja – Jak zorganizować dostępne wydarzenie cz 3

Zachęcamy wszystkich, nie tylko uczestników programu dotacyjnego „Niepodległa”, do zapoznania się z radami na temat organizacji wydarzeń w sposób umożliwiający uczestnictwo osobom z niepełnosprawnościami.