Kontrast
Wielkość czcionki

Weekend stulecia w „Niepodległa. Miejsce spotkań”

W ramach zbliżającego się wyjątkowego święta 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości „Niepodległa. Miejsce spotkań” serdecznie zaprasza na weekend stulecia!

Zaczynamy w czwartek wydarzeniem Śpiewanki niepodległościowe z Ferajną z Hoovera. Kto zna Ferajna z Hoovera, tego nie trzeba namawiać, kto nie zna ten niech koniecznie to nadrobi! 😉

plakat z programem

W piątek widzimy się na cyklicznej potańcówce Wieczór z Foggiem, w czasie której Michał Fogg (prawnuka Mieczysława) będzie puszczał utwory pradziadka. Za sprawą DJa oraz tancerzy i instruktorów tańce z Dom Tańca, przeniesieni zostaniemy na parkiet dansingów międzywojennych.

W sobotę rano zapraszamy i młodych i starszych do tworzenia kotylionów i innych niepodległościowych ozdób w ramach Rodzinne warsztaty plastyczne. Zaś od godziny 14 do wieczora będzie okazja do tego by piękny jubileusz świętować siadając Przy wspólnym stole. Nowy szef kuchni zadba o odświętne menu, zaś jeden wspólny stół pozwoli świętować zgodnie z hasłem #niepodległadlawszystkich.

Dzień 11 listopada rozpoczniemy warsztatami rodzinnymi O Niepodległej – warsztaty kreatywne. Rozpocznie je snuta przez kustosza Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści / Storyteller MuseumMichała Malinowskiego opowieść, w samo południe weźmiemy udział w ogólnopolskiej akcji #niepodlegladohymnu, zaś poźniej, aż do 16 z pomocą animatorów będziemy tworzyć własne książki o naszym kraju!

Dzień po świętowaniu zapraszamy na Leniwy poniedziałek, który będzie okazją do odpoczynku w pięknych okolicznościach ale i przetestowania naszej nowej karty brunchowej!

Przez cały „Weekend stulecia” na hasło #świętujmyrazemobowiązywać będzie 15% zniżki.

Dla wszystkich, którzy szukają jeszcze pomysłów na inne sposoby świętowania stulecia niepodległości polecamy niedzielny Festiwal Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu oraz bazę wydarzeń realizowanych w ramach jubileuszu niepodlegla.gov.pl !

Zachęcamy Was – wyjdźcie z domu, weźcie udział w tych wyjątkowych obchodach stulecia niepodległości naszego kraju!