Kontrast
Wielkość czcionki

Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” w Warszawie!

Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” w listopadzie zaprasza mieszkańców i gości stolicy! Od 5 do 10 listopada przed Westfield Arkadią będzie zapraszał na Festiwal Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu. W Narodowe Święto Niepodległości przeniesie się na parking przy Placu Piłsudskiego, by opowiadać o historii pierwszych lat II RP gościom Festiwalu. Wstęp jest bezpłatny – zapraszamy do odwiedzin!

Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” – atrakcje w stolicy

W Wirtualnym Teatrze Historii „Niepodległa” przedstawiono historię Polski czasu pierwszych lat II Rzeczypospolitej. Sto lat temu kończył się proces formowania granic po I wojnie światowej i licznych konfliktach na spornych terenach granicznych. Dziś przybliżenie wielu aspektów funkcjonowania młodego kraju stało się możliwe dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii. W kameralnej przestrzeni stworzonej w specjalnym, rozkładanym samochodzie ciężarowym, ekrany i cyfrowe wizualizacje pozwalają przeklikać przez najważniejsze informacje, holoboxy prezentują artefakty, które można oglądać z wielu stron, podróż w czasie zapewniają gogle VR, a gospodarzem całej wystawy jest cyfrowo zrekonstruowany Józef Piłsudski, którego głos wita i żegna gości. O atrakcjach Wirtualnego Teatru Historii „Niepodległa” można przeczytać na niepodlegla.gov.pl.

autobus przed galerią westfield arkadia

Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” w Warszawie.
Fot. Materiały własne BPN

Pierwszy przystanek Wirtualnego Teatr Historii „Niepodległa” w stolicy wypadnie przed Westfield Arkadią. Przy okazji zakupów będzie można zanurzyć się w historię od 5 do 10 listopada. Pokazy zaplanowano:

  • 5 listopada 2021 w godzinach 12.00 – 20.00;
  • 6 listopada 2021 w godzinach 12.00 – 20.00;
  • 7 listopada 2021 w godzinach 12.00 – 18.00;
  • 8 listopada 2021 w godzinach 12.00 – 20.00;
  • 9 listopada 2021 w godzinach 12.00 – 20.00;
  • 10 listopada 2021 w godzinach 12.00 – 18.00.

Gościom Westfield Arkadii zostanie przybliżona historia naszego kraju oraz postacie, które doprowadziły do odzyskania niepodległości. Multimedialna wystawa będzie przystępna w odbiorze dla osób w każdym wieku.

11 listopada na Krakowskim Przedmieściu

Stojąc przed Westfield Arkadią Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” od 5 do 10 listopada będzie zapraszał na kulturalne atrakcje 11 listopada na Krakowskim Przedmieściu. Dokładny program Festiwalu dostępny jest na stronie niepodlegla.gov.pl. Występy ulicznych kapel, atrakcje dla dzieci, koncerty słynnych artystów, parady i opowieści o przedwojennej Warszawie zapraszają do wspólnego, radosnego świętowania niepodległości!

autobus przed galerią westfield arkadia

Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” w Warszawie.
Fot. Materiały własne BPN

Sam Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” także będzie częścią Festiwalu Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu 11 listopada. Zaparkuje na parkingu między Hotelem Europejskim a Placem Piłsudskiego (pomiędzy ul. Ossolińskich i Tokarzewskiego-Karaszewicza). Dawka historii podana przez nowoczesne technologie będzie zapraszać gości do przeniesienia się w czasie. Na pamiątkę będzie można zrobić sobie także zdjęcie w fotobudce, które trafi prosto na wskazany adres e-mail.

Nad zwiedzającymi czuwać będzie profesjonalna obsługa. Pomoże ona także, gdy przybędzie gość poruszający się na wózku inwalidzkim – Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” wyposażony jest w rozkładaną rampę, która ułatwia wjazd do środka. Wstęp dla wszystkich jest bezpłatny, zapisy nie obowiązują. Zwiedzanie stref trwa około pół godziny, do których należy dodać jeszcze pół godziny na obejrzenie filmu VR. Wszyscy zwiedzający muszą stosować się do regulaminu korzystania z Wirtualnego Teatru Historii „Niepodległa”.

Zwiedzanie Wirtualnego Teatru Historii „Niepodległa” jest możliwe przy zachowaniu obowiązujących zasad związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Goście powinni stosować się do poleceń personelu obsługującego Teatr.

Prosimy o zapoznanie się z pełnym tekstem zasad korzystania z Wirtualnego Teatru Historii „Niepodległa” oraz Fotobudki.

logo z stylizowanym napisem Westfield Arkadia