Kontrast
Wielkość czcionki

Wydarzenie Historyczne Roku 2018 - zapraszamy do głosowania!

Zakończył się pierwszy etap 12. plebiscytu „Wydarzenie Historyczne Roku 2018”, organizowanego przez Muzeum Historii Polski we współpracy z portalem historia.org.pl oraz Biblioteką Narodową. Od poniedziałku można głosować na wybrane wydarzenia.

Wydarzenie Historyczne Roku – głosowanie

Celem plebiscytu jest jest uhonorowanie organizatorów, twórców oraz inicjatorów najciekawszych przedsięwzięć historycznych minionego roku promujących historię i kulturę Polski w kraju i za granicą. W tegorocznej edycji konkursu nadesłano blisko 200 zgłoszeń z całej Polski i zagranicy – m.in. z Austrii, Niemiec, Francji, Australii, Kanady, Litwy, Ukrainy. Spośród wszystkich inicjatyw jurorzy wybrali 15 najważniejszych – ich zdaniem – projektów w trzech kategoriach: „Wydarzenie”, „Wystawa” oraz „Edukacja i multimedia”. W drugim etapie głosować mogą wszyscy – i to internauci zadecydują o ostatecznych wynikach. Głosować można do 15 maja na stronie www.whr.muzhp.pl, należy jedynie zaakceptować regulamin plebiscytu. Można oddać łącznie trzy głosy, jeden głos na jedno wydarzenie w każdej kategorii. 

statuetka, nagroda, wydarzenie historyczne roku

Statuetka „Wydarzenie Historyczne Roku”. źródło: http://whr.muzhp.pl

Miło nam ogłosić, że wśród nominowanych znalazły się także te organizowane w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017–2022:

  • „100 na 100. Muzyczne dekady wolności”
  • Spektakl w Willi Żabińskich „Tylko to co zrobić należało”
  • Witkacy na Litwie
  • „Ajnowie, górale i Bronisław Piłsudski”
  • Wystawa „Litwo Ojczyzno Moja… Adam Mickiewicz i jego poemat Pan Tadeusz” w Wilnie
  • „100 na 100. Antologia komiksu na stulecie odzyskania niepodległości”
  • „Where is Poland”

Głosowanie potrwa do 15 maja. Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi podczas uroczystej gali finałowej plebiscytu, która zostanie zorganizowana nie później niż do 10 czerwca, a także na stronie internetowej organizatora – whr.muzhp.pl.