Kontrast
Wielkość czcionki

Wystawa „Archiwa Rodzinne Niepodległej. Zbiorowy portret rodzin II Rzeczypospolitej” w Grodzisku Mazowieckim

Tylko do końca maja oglądać można wystawę „Archiwa Rodzinne Niepodległej. Zbiorowy portret rodzin II Rzeczypospolitej” w Grodzisku Mazowieckim. Niezwykłe fotografie pochodzące z prywatnych kolekcji prezentują codzienne życie, a także zwyczaje, rozrywki i modę czasów II RP. 

Archiwa rodzinne w Grodzisku Mazowieckim

To kolejny przystanek wystawy, która powstała na podstawie materiałów ze zbiorów rodzinnych, przekazanych przez licznych darczyńców do zasobu Archiwów Państwowych w całej Polsce. Oglądać ją można już tylko do 31 maja przed budynkiem Mediateki przy ulicy 3 maja 57 w Grodzisku Mazowieckim. Wystawę zwiedzać można przez całą dobę, całkowicie bezpłatnie.

Historie zwykłych ludzi na fotografiach

Wystawa oddaje głos zwykłym ludziom – bohaterom sprzed wieku i ich rodzinom. Dzięki niej możecie poznać historie dawnych rodzin chłopskich i arystokratycznych o różnorodnym pochodzeniu, kulturze i przekonaniach religijnych. 

Istotnym elementem ekspozycji jest również historia niezwykłych kobiety z tamtych lat, które brały czynny udział w odbudowie niepodległej Polski. Wystawa ilustruje także burzliwe losy naszych rodaków podczas obrony i w walce o kształt odrodzonej Ojczyzny.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.