Kontrast
Wielkość czcionki

"Niepodległa. Miejsce Spotkań" zaprasza na warsztaty dla dzieci!

W „Niepodległej. Miejscu spotkań” każdego tygodnia jest wiele okazji do uśmiechu, zwłaszcza dla najmłodszych! Co niedzielę organizowane są kolejne warsztaty z cyklu „Akademia Niepodległej”, a w każdą środę najmłodsze dzieci mogą się dobrze bawić na „Zabawiankach z Niepodległą”. Wszystkie zajęcia są bezpłatne, a by w nich uczestniczyć wystarczy się zapisać wysyłając e-mail.

Akademia Niepodległej

dzieci przy stole z elementami modeli

Modele tworzone podczas warsztatów, fot. Karolina Galera

„Akademia Niepodległej” to cykl rodzinnych warsztatów modelarskich poświęcony polskim osiągnięciom naukowym i technicznym. Warsztaty te są kontynuacją zajęć które wystartowały w styczniu. W trakcie niedzielnych spotkań uczestnicy wsłuchują się w opowieści o polskich osiągnięciach dwudziestolecia międzywojennego oraz o ludziach, którzy za tymi dokonaniami stoją. Opowieści te są wstępem i inspiracją do późniejszego, samodzielnego stworzenia przez dzieci własnych modeli teatrzyków, samochodów, robotów, w zależności od tematu przewodniego zajęć. Wykładowcą jest Michał Malinowski, kustosz Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści.

Tematy kolejnych spotkań to:

 1. Niepodległa WYŚCIGOWA – 7 kwietnia
 2. Niepodległa TEATRALNA – 14 kwietnia
 3. Niepodległa CYRKOWA – 28 kwietnia
 4. Niepodległa SAMOCHODOWA II – 5 maja
 5. Niepodległa ANIMOWANA – 12 maja
 6. Niepodległa ROBOTYCZNA – 19 maja
 7. Niepodległa STRAŻACKA – 26 maja
 8. Niepodległa HELIKOPTEROWA – 2 czerwca
 9. Niepodległa BUDOWLANA – 9 czerwca
 10. Niepodległa ZABAWKOWA – 16 czerwca
 11. Niepodległa POLICYJNA – 23 czerwca
 12. Niepodległa ELEKTRYCZNA – 30 czerwca

Zabawianki z Niepodległą

małe dzieci siedzące na dywanikach z rozłożonymi zabawkami edukacyjnymi

„Zabawianki z Niepodległą” odbywają się w każdą środę. To zajęcia dedykowane najmłodszym dzieciom, które w trakcie ich trwania mogą rozwijać swoją motorykę, usamodzielniają się, i pobudzają swoje zmysły i wyobraźnię. Dzięki temu uczestnicy i uczestniczki lepiej poznają świat i swoje możliwości. W trakcie warsztatów dzieci wykonują proste prace manualne, które później mogą zabrać ze sobą do domu.

O godzinie 10:00 zaczynają się zajęcia dla dzieci w wieku 1-2, z kolei o 11:00 atrakcje czekają na dzieci trochę starsze, w wieku 2-3 lata. „Zabawianki z Niepodległą” prowadzone są przez doświadczone animatorki z Sowaliska.

Zapisy na warsztaty

Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy. Aby wziąć udział wystarczy wysłać mail ze zgłoszeniem na adres: miejscespotkan@niepodlegla.gov.pl. Zapisy ruszają na tydzień przed zajęciami. Podczas warsztatów wszystkich uczestników obowiązuje Regulamin zajęć. Więcej informacji dostępnych jest w zakładce „Wydarzenia” oraz na profilu fb „Niepodległa. Miejsce spotkań”.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!