Kontrast
Wielkość czcionki

Zabytkomania 2020 - Ogólnopolski konkurs filmowy

Do 30 października trwa nabór zgłoszeń w ogólnopolskim konkursie filmowym „Zabytkomania”. Jest on skierowany do pasjonatów sztuki filmowej oraz historii, którzy poprzez swoje prace chcą pokazywać i popularyzować dorobek materialny oraz duchowy poprzednich pokoleń. Celem konkursu, oprócz rozwijania pasji filmowej wśród młodych ludzi, jest upowszechnianie wiedzy o zabytkach oraz nawiązanie więzi społecznej z lokalnym dziedzictwem.

plakat wydarzenia

 

Tegoroczna odsłona Konkursu jest zatytułowana „Wokół nas” i koncentruje się na emocjach, jakie towarzyszą odkrywaniu dziedzictwa w swojej okolicy. Uczestnicy będą konkurować w trzech grupach – od 13. do 18. roku życia, amatorzy powyżej 18. roku życia i profesjonaliści powyżej 18. roku życia. Wszystkie zgłaszane filmy muszą należeć do kategorii film dokumentalny/reportaż. Najmłodsi laureaci konkursu otrzymają sprzęt multimedialny, a dorośli nagrody pieniężne. 

 

Wszystkie szczegóły konkursu można znaleźć na stronie Zabytkomanii.

 

Konkurs filmowy „Zabytkomania” jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.