Kontrast
Wielkość czcionki

Zmiany w konkursie literackim „1920”!

Spieszymy z dobrymi wieściami dotyczącymi konkursu literackiego „1920”! Nowy partner przygotował dla uczestników fantastyczną niespodziankę. Co więcej, wiemy że inspiracje czasem przychodzą znienacka, w ostatniej chwili – dlatego przedłużamy czas zbierania zgłoszeń do końca sierpnia!

Konkurs literacki „1920” – nowy partner

Jako partner konkursu dołączyło do nas wydawnictwo Skarpa Warszawska – z którym będziemy na wiosnę wydawać antologię tekstów pokonkursowych. Przedstawiciel wydawnictwa zasiądzie również w jury konkursu. W jury również znajdą się doskonałe nazwiska polskiej literatury: Krzysztof Bochus i Jacek Galiński. Dzięki temu możecie mieć pewność, że docenimy zarówno literaturę retro, jak i lżejsze pióro, błyszczące komedią.

Zapowiadaliśmy również, że zyski ze sprzedaży antologii pokonkursowej zostaną przekazane na cele charytatywne. Wspólnie z wydawnictwem „Skarpa Warszawska” zdecydowaliśmy, że tym razem wsparcie przekażemy na rzecz fundacji „Nasze Dzieci”, przy Klinice Onkologii w Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”. Fundacja  „Nasze Dzieci” obejmuje opieką dzieci walczące z chorobą nowotworową, nie tylko podczas leczenia szpitalnego, ale podczas całej choroby. 

plakat wydarzenia

Więcej czasu na pisanie!

Przedłużamy termin nadsyłania tekstów na konkurs – do końca sierpnia, tj. do 31.08.2020. Wszystkie pozostałe zasady zgłoszeń do konkursu pozostają bez zmian – pamiętajcie, aby tekstów nie podpisywać imieniem i nazwiskiem, a pseudonimem, a w treści maila ze zgłoszeniem konieczne jest podanie swoich danych kontaktowych. Nadesłanie podpisanego oświadczenia konkursowego jest warunkiem wzięcia udziału w konkursie. Na teksty czekamy do końca dnia 31 sierpnia 2020.

Zapraszamy do zgłaszania tekstów!