Kontrast
Wielkość czcionki

Pogotowie gastronomiczne dla szpitali i potrzebujących – Wrocław

2020.03.14
Dodaj do kalendarza
Organizator:

Ze względu na koronawirusa gastronomia sama boryka się z ogromnymi problemami, ale w najważniejszych momentach jak zawsze potrafi się zjednoczyć i pomagać tym najbardziej potrzebującym. Zwłaszcza, że ze względu na zamknięcie restauracji magazyny są pełne, pracownicy gotowi do działania, oczywiście przy przestrzeganiu wszelkich zasad bezpieczeństwa. Razem możemy wiele zdziałać!

Jeśli znacie jakieś miejsca – szpitale, laboratoria, sąsiadów, sklepy, gdzie potrzeba dostarczyć jedzenie, aby w jakiś sposób odciążyć tych ludzi, napiszcie post na utworzonej na Facebooku grupy. Koniecznie pamiętaj, by na oznaczyć taki post: #potrzeba.

Jeśli masz restaurację, bar, food trucka i możesz pomóc – w analogiczny sposób napisz co możesz przekazać. Taki post z kolei oznacz: #pomoc.

Bardzo ważne jest to, by nie działać na własną rękę i nie wozić jedzenia do każdego szpitala, byle tylko zawieźć. Można to robić jedynie po wcześniejszym kontakcie i ustaleniu z obsługą szpitala czy pogotowia lub w odpowiedzi na prośbę kogoś z nich.


Biuro Programu „Niepodległa” nie jest organizatorem ani współorganizatorem tego wydarzenia. Kronika życzliwości jest inicjatywą dokumentującą wsparcie, którego Polacy udzielają sobie wzajemnie i służy inspirowaniu do działania poprzez proste gesty dnia codziennego, które w łatwy sposób można wdrożyć we własnej lokalnej społeczności.
Na środku obrazka widnieje biały napis: #gastro wrocław pomaga wszystkim potrzebującym. Tło jest kolorowe, rozmyte.