Kontrast
Wielkość czcionki

Szukasz pomocy w nauce? Pomożemy!

2020.03.20
Dodaj do kalendarza
Organizator:

Jesteśmy w trakcie prawdziwej próby, na którą pandemia koronawirusa wystawiła polski system edukacji. Na gwałt wprowadzany e-learning nie ma jak nadążyć za wyzwaniami, z jakimi na co dzień uczniowie borykają się w szkołach. Bo jak tu z dnia na dzień o rozbiorach uczyć się nie na szkolnej mapie, a z kamerką na Skypie? Jak skupić na logarytmach, kiedy brat obok chce zagrać na kompie? Jak przyswajać Herberta, gdy mama woła na herbatkę?

Jesteśmy studentami, którzy jeszcze niedawno sami uczyli się w szkołach, pochłaniali te same porcje podstawy programowej. Jesteśmy świadomi sytuacji wokół nas i chcemy uczniom, którzy potrzebują pomocy nawet w najprostszych zadaniach, pomóc całym sercem. Nieważne, czy to powtórka do matury, testu ósmoklasisty, czy (w końcu!) wzięcie się za odkładany na półkę okres w historii bądź przyswajanie tabliczki mnożenia.

Wyciągamy do was ręce, jako dawni uczniowie do uczniów, oferując koleżeńską, bezpłatną oczywiście, internetową pomoc w nauce. Korki na Skypie, sprawdzenie rozprawki na WOS czy pomoc z trudnym działem z majzy, pomożemy!

Nie jesteśmy profesjonalnymi nauczycielami, ale to nauczycielom zawdzięczamy miejsce, w którym się znajdujemy. Teraz czujemy, jak możemy ich wspomóc, poniekąd odciążając w tak niestandardowych chwilach. Póki co jest nas garstka, ale nasz zespół, wraz z kolejnymi dziedzinami nauk stale się powiększa!

Wykorzystajmy ten czas na efektywną naukę i wzajemną pomoc. Przy odpowiednim wsparciu akcji #ZostańWDomu proponujemy: #ZostańWDomu i napisz do nas, a my na tyle, na ile możemy, wesprzemy cię w nauce!

Na zdjęciu widać stół, na którym położono trzy laptopy. Ponad nimi dwie dłonie łączą się w uścisku. W prawym dolnym rogu zamieszczono napis: STUDENCI UCZNIOM.


Biuro Programu „Niepodległa” nie jest organizatorem ani współorganizatorem tego wydarzenia. Kronika życzliwości jest inicjatywą dokumentującą wsparcie, którego Polacy udzielają sobie wzajemnie i służy inspirowaniu do działania poprzez proste gesty dnia codziennego, które w łatwy sposób można wdrożyć we własnej lokalnej społeczności.
Na zdjęciu widać stół, na którym położono trzy laptopy. Ponad nimi dwie dłonie łączą się w uścisku. W prawym dolnym rogu zamieszczono napis: STUDENCI UCZNIOM.

Miejsce wydarzenia