Kontrast
Wielkość czcionki

TelefonPogadania.pl

2020.03.15
Dodaj do kalendarza
Organizator:

Zostań w domu, mówią. Nie wychodź, to niebezpieczne. Nie zbliżaj się do innych ludzi. Jeśli czujesz się samotny, zadzwoń do kogoś z rodziny. A co z tymi, którzy nie mają nikogo bliskiego, kto odebrałby od nich telefon?

Takie pytanie przyszło i nam do głowy, a teraz pracujemy nad odpowiedzią: TelefonemPogadania.pl! W którym my, Ty lub inni wolontariusze będziemy mogli wesprzeć osoby starsze i samotne swoją uwagą i ciepłym słowem. Chcemy, by w tym trudnym dla wszystkich czasie nikt nie czuł się sam. Chcemy pogadać.

TelefonPogadania.pl to inicjatywa, która zaczęła się od jednego posta na Facebooku i tego samego dnia zmieniła w akcję, którą trudno powstrzymać. Dzięki grupie osób, które nigdy się nie spotkały (z małymi wyjątkami, bo świat aż taki wielki nie jest!), a które zechciały poświęcić swój czas – charytatywnie i w 100 proc. zdalnie – powstaje narzędzie do łączenia ludzi mimo maseczek, kordonów sanitarnych i przymusowej izolacji. Mimo odległości i różnicy wieku. Dołącz do nas!

Szukamy wolontariuszy do trzech grup:
1. wolontariusze odpowiadający na telefony,
2. koordynatorzy akcji,
3. psychoterapeuci i trenerzy mający doświadczenie we wspieraniu osób starszych i/lub pracujący w telefonach zaufania.

Prosimy też media i osoby publiczne o wsparcie w rozpropagowaniu akcji i dotarciu do osób starszych i samotnych. Bądźcie z nami, by nikt nie czuł się samotny!


Biuro Programu „Niepodległa” nie jest organizatorem ani współorganizatorem tego wydarzenia. Kronika życzliwości jest inicjatywą dokumentującą wsparcie, którego Polacy udzielają sobie wzajemnie i służy inspirowaniu do działania poprzez proste gesty dnia codziennego, które w łatwy sposób można wdrożyć we własnej lokalnej społeczności.
Na obrazku, po prawej stronie umieszczono wizerunek starszej pani, która uśmiechając się trzyma słuchawkę przy uchu. Po lewej stronie grafiki widnieje duży biały napis: telefon pogadania.pl WARTO POGADAĆ. Tło rozmyte.