Kontrast
Wielkość czcionki

„A kogo obchodzi ta historia?” Warsztaty teatralne dla młodzieży (15+) i dorosłych

2021.09.28 Łazienki Królewskie, Warszawa, Polska
Dodaj do kalendarza
  • bezpłatnie
  • warsztaty
Organizator: Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach: 17:00-19:00

Warsztaty teatralne „A kogo obchodzi ta historia?” odbywają się w ramach seminarium „Wierzymy, że dajemy czyn. O Aleksandrze Piłsudskiej i innych kobietach polskiego międzywojnia” i stanowią element projektu „Aleksandra Piłsudska i sekrety międzywojennych Łazienek”.

Pierwsza odsłona warsztatów miała miejsce wiosną tego roku w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Historia Aleksandry Piłsudskiej stała się pretekstem do rozmowy o widzialności i niewidzialności kobiet na kartach historii, a także do przyjrzenia się obecnej rzeczywistości społecznej.

Wnioskami z twórczej dyskusji realizatorki projektu „A kogo obchodzi ta historia?”, Pamela Leończyk i Karolina Pluta, podzielą się podczas kolejnej odsłony warsztatów, która odbędzie się 28 września 2021 r. Uczestnicy wydarzenia zaproszeni zostaną do działania warsztatowego i wspólnego odkrywania kobiety, która nie wpisywała się w obowiązujące w jej czasach normy i zwyczaje społeczne.

Sfinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Programu Wieloletniego „NIEPODLEGŁA” na lata 2017-2022

Przedstawienie twarzy kobiety inspirowane wizerunkiem Aleksandry Piłsudskiej. Obok tytuł projektu "Aleksandra Piłsudska i sekrety międzywojennych Łazienek"

Przedstawienie twarzy kobiety inspirowane wizerunkiem Aleksandry Piłsudskiej. Obok tytuł projektu

Miejsce wydarzenia

Łazienki Królewskie, Warszawa, Polska

Szczegóły lokalizacji

online

Adres

Łazienki Królewskie, Warszawa, Polska