Kontrast
Wielkość czcionki

Burzliwe dzieje oręża polskiego

2021.10.16 Dwór Artusa w Gdańsku, 80-831 Gdańsk, Polska
Dodaj do kalendarza
  • bezpłatnie
Organizator: Stowarzyszenie Przyjaciół Teatru Otwartego w Gdańsku
Płatność: Wydarzenie bezpłatne

Przedmiotem projektu jest organizacja premierowego widowiska muzyczno-teatralnego z elementami tańców narodowych, które dedykujemy Ojcom polskiej niepodległości.
W programie widowiska „Burzliwe dziej oręża polskiego” znajdą się pieśni patriotyczne, które powstawały w różnych okresach walk o Niepodległość (Konfederacja Barska, Konstytucja 3 Maja, Insurekcja Kościuszkowska, Powstanie Listopadowe, Powstanie Styczniowe, I Wojna Światowa) oraz po odzyskaniu przez Polskę Niepodległości (Bitwa o Lwów, Bitwa Warszawska, II Wojny Światowa, w tym Bitwy pod Monte Cassino i Powstanie Warszawskie). Dopełnieniem widowiska będą krótkie wprowadzenie historyczne przedstawiciela IPN / oddział w Gdańsku oraz prezentacja polskich tańców narodowych. Dużym atutem przedsięwzięcia jest ciekawy program, znakomici artyści i inne osoby, które zaprośiliśmy do udział w wydarzeniu. Program widowiska jest tak skonstruowany, aby zadowolić nawet najwybredniejszego widza, dotrzeć do różnych grup wiekowych i środowisk społecznych.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”

Na plakacie są wizerunki polskich żołnierzy w mundurach, w nakryciach głowy, z bronią w ręku. Przez ramię maja przepasane worki na aminicję i jedzenie. Na nogach buty. Nogi maja owinięte gruba tkaniną. Na szczycie plakatu jest logo jubileuszowe Teatru Otwartego, który świętuje 25-lecie istnienia. Pod logiem znajduje się tytuł i podtytuł wydarzenia. Tytu: "Burzliwe dzieje oręża polskiego" , podtytuł: muzyczne widowisko teatralne w 10. rocznicę ustanowienia Orderu Odrodzenia Polski - dedykowane ojcom polskiej niepodległości.Poniżej znajdują się informację na temat realizatorów projektu: KIERWONICTWO MUZYCZNE I ARANŻACJA UTWORÓW: Kamil Cieślik. POMYSŁ, SCENARIUSZ I REŻYSERIA: Dariusz S. Wójcik. Pod nazwiskami realizatorów znajduja sie nazwiska wykonawców:Małgorzata Trojanowska – sopran, Jacek Szymański – tenor, Dariusz S. Wójcik – bas, Rfał Lewandowski – fortepian, Daniel Saulski – narrator,   Zespół Kameralny MEA PATRIA, Męski Zespół Wokalny, Tancerze Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego JANTAR, choreografia: Milena Jurczyk,  słowo o muzyce: Stanisława Grażyńska. Pod wykonawcami znajduje się data i miejsce realizacji wydarzenia: Data: sobota, 16 października 2021, godz. 18.00. Miejsce: Dwór Artusa w Gdańsku. Na samym dole grafiki znajduje się informacja na temat możliwości uczestniczenia w wydarzeniu i podany numer telefonu do rezerwacji darmowych wejściówek:, czyli: Darmowe wejściówki - rezerwacja: 600 290 214. Poniżej grafiki na plakacie znajduje sie białe pole , na którym znajdują się informacje, równiez w postaci znaków na teamt osób i instytucji, które zaangazowały się w projekt udzielajac Patronatu Narodowego, Patronatu Medialnego, wspierajac projekt finansowo oraz informacja o organizatorze, współorganizatorze i partnerach projektu, czyli: krawędź białego pola - lewa strona: Patronat Narodowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości (+ logo), białe pole - góra: Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa" (+ logo), Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska (+ logo), Mecenat: Fyndacja Stefczyka (logo), ARGO (logo), Partnerzy: Instytut Pamieci Narodowej oddział w Gdańsku (logo), Instytut Dziedzictwa Mysli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego J. Paderewskiego, białe pole - dół: Organizator: Teatr Otwarty - Stowarzyszenie Przyjaciół Teatru Otwartego (+ logo), Współorganizator: Muzeum Gdańska (+ logo), Partnerzy medialni: Gazeta Polska Codziennik (logo), obok - góra: TVP Historia (logo), trojmiasto.pl (logo), Dziennik Bałtycki (logo), dół: Gazeta Polska (logo), Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC (logo), Radio Gdańsk (logo).

Na plakacie są wizerunki polskich żołnierzy w mundurach, w nakryciach głowy, z bronią w ręku. Przez ramię maja przepasane worki na aminicję i jedzenie. Na nogach buty. Nogi maja owinięte gruba tkaniną. Na szczycie plakatu jest logo jubileuszowe Teatru Otwartego, który świętuje 25-lecie istnienia. Pod logiem znajduje się tytuł i podtytuł wydarzenia. Tytu:

Miejsce wydarzenia

Dwór Artusa w Gdańsku, 80-831 Gdańsk, Polska