Kontrast
Wielkość czcionki

Dama z nożyczkami, czyli wiosenny piknik w krainie kolażu – warsztaty dla dorosłych | BRAK MIEJSC

2023.04.12 Niepodległa Miejsce Spotkań, Aleje Ujazdowskie, Warszawa, Polska
Dodaj do kalendarza
  • bezpłatnie
  • folklor/rękodzieło
  • warsztaty
Organizator: Biuro "Niepodległa"
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach: 17.30-19.30

Zapraszamy wszystkich spragnionych kolorów, lekkości i sztuki do kreatywnego rozruchu, porzucenia resztek zimowego zastoju wyobraźni, artystycznej gimnastyki rąk i nożyczek, czyli na autorski wiosenny cykl warsztatów kolażu!

Podczas zajęć będziemy nie tylko tworzyć, ale też inspirować się sztuką i światem natury, rozmawiać, zanurzać się w czarno-białe zdjęcia z dawnych dni i je ożywiać. W trakcie kolejnych zajęć z cyklu, przeniesiemy się w wyobraźni do starej Warszawy by posłuchać podwórkowych katarynek i przelać na papier czar dawnego Paryża Północy, stworzymy kolaże zainspirowane modą z lat dwudziestych i trzydziestych.

Na pierwszym z czterech warsztatów porozmawiamy o historii kolażu, a także o współczesnych artystach pracujących w tym medium. Omówimy technikę, materiały i sposoby pracy. Nauczymy się pracować z kolażem od postaw, wykonując kilka szybkich ćwiczeń na rozgrzewkę i wypracowanie intuicyjnych reakcji na mniejszych formatach, by później przejść do większych form.

Inspiracją do pierwszych kolaży będzie wiosenne przebudzenie natury i własnej kreatywności!

Informacje praktyczne:
– zajęcia są bezpłatne,
– organizator zapewnia wszystkie materiały,
– obowiązują zapisy (każdorazowo przed zajęciami) – wystarczy wysłać na adres wiadomość z imieniem i nazwiskiem,
– ilość miejsc ograniczona.

Warsztaty poprowadzi Bożka Rydlewska – artystka i ilustratorka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Studiowała również na Högskolan för Design och Konsthantverk w Göteborgu. Zajmuje się twórczymi poszukiwaniami w obszarze grafiki, ilustracji, kolażu, odwołując się do tradycji obrazowania surrealistycznego oraz botaniki i literatury. Tworzy również papierowe rzeźby inspirowane książkową techniką pop-up. Brała udział w wielu wystawach w Polsce i za granicą m. in. w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, w Trafostacji Sztuki w Szczecinie, Festiwalu Illustrative w Berlinie, Festiwalu Wanted Design w Nowym Jorku czy Landmark North w Hong Kongu.

Wydarzenia organizowane w pawilonie Niepodległa. Miejsce spotkań odbywają się dzięki współpracy Biura „Niepodległa” oraz Muzeum Łazienki Królewskie.

Warsztaty organizowane są w Niepodległa. Miejsce spotkań – kawiarnianej przestrzeni w Łazienkach Królewskich, w której w miłej atmosferze można wziąć udział w wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Biuro „Niepodległa”.

Grafika została wykonana metodą kolażu. Są na niej dwie kobiety, które ubiorem i uczesaniem przywodzą na myśl te z dwudziestolecia międzywojennego. Poza tym umieszczono: kwiaty, rybę, nożyczki, wstążki i dłoń w rękawiczce.

Fot. Bożka Rydlewska

Miejsce wydarzenia

Niepodległa Miejsce Spotkań, Aleje Ujazdowskie, Warszawa, Polska

Szczegóły lokalizacji

Niepodległa. Miejsce spotkań znajduje się w Łazienkach Królewskich, przy al. Ujazdowskich (wejście przez furtkę przy Ogrodzie Botanicznym).

Adres

Niepodległa Miejsce Spotkań, Aleje Ujazdowskie, Warszawa, Polska