Kontrast
Wielkość czcionki

Debata wokół „Listów Milenijnych” | Rola Kościoła katolickiego w Polsce w przestrzeni międzynarodowej

2021.05.11
Dodaj do kalendarza
  • ogólnopolskie
Organizator: Ośrodek "Pamięć i Przyszłość"
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach: od 18.00

Centrum Historii Zajezdnia zaprasza na cykl spotkań naukowych poświęconych książce „Listy Milenijne” autorstwa dr. hab. Wojciecha Kucharskiego. Podczas trzech debat 11, 18 i 25 maja naukowcy pochylą się nad Orędziami wystosowanymi w 1965 r. przez biskupów polskich do biskupów na całym świecie w tym szczególnie nad „Orędziem biskupów polskich do ich niemieckich braci” oraz jego historycznym i aktualnym znaczeniem.

Pretekstem do majowych spotkań będą „Listy Milenijne” rozumiane jako jedno z największych przedsięwzięć obszaru dyplomacji publicznej powojennej historii Polski. W książce po raz pierwszy opublikowano wszystkie listy, które polscy biskupi wysłali do episkopatów całego świata w związku ze zbliżającymi się obchodami Milenium Chrztu Polski.

Spotkania odbędą się w trybie online i będą transmitowane w serwisach Facebook i Youtube Centrum Historii Zajezdnia.

11 maja 2021 r. | godz. 18.00
Rola Kościoła katolickiego w Polsce w przestrzeni międzynarodowej

Uczestnicy: ks. prof. Jan Mikrut, dr hab. Wojciech Kucharski, prof. Joanna Kulska, Piotr Samerek. Prowadzący: dr Wojciech Biliński.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022

Prostokątna grafika przedstawia okładkę książki