Kontrast
Wielkość czcionki

DROGA DO WOLNOŚCI – wystawa w 40. rocznicę pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski

01 - 30.06.2019
Dodaj do kalendarza
  • bezpłatnie
  • dla dzieci
  • plenerowo
Organizator: Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego
Płatność: Wydarzenie bezpłatne

Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego zaprasza od 1 do 30 czerwca 2019 roku na plac marsz. Józefa Piłsudskiego w Warszawie na niezwykłą wystawę. Jest nią instalacja artystyczna pokazująca znaczenie papieskiej pielgrzymki z 1979 roku, jako fundamentalnego zdarzenia na drodze Polaków do odzyskania wolności. Twórcy przypominają najważniejsze miejsca, które odwiedził Jan Paweł II, i kluczowe przesłania w nich wypowiedziane. Nie zabrakło też wspomnień uczestników tego pamiętnego wydarzenia.

Forma plastyczna wystawy nawiązuje do idei drogi, której kolejne etapy odsłaniają ukryty sens. Symboliczna podróż odbywa się po ścieżce o kształcie spirali, która wiedzie między filarami – drogowskazami. Formie wizualnej towarzyszy dźwięk. Zwiedzający podążają za głosem Jana Pawła II. Rzeczywistość opowiadana jego słowami pozwala na nawiązanie relacji, staje się wyjątkowym doświadczeniem.

Jest to wystawa czasowa o charakterze mobilnym. Ekspozycję tworzy osiem filarów o różnej wysokości.

Zapraszamy!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

podświetlone pilary rozstawione po spirali

Grafika dzięki uprzejmości Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego

Miejsce wydarzenia

Adres

Plac Piłsudskiego