Kontrast
Wielkość czcionki

Dyplomatyczne Otwarcie Roku

2019.01.17 Polski Komitet Olimpijski, Wybrzeże Gdyńskie, Warszawa, Polska
Dodaj do kalendarza
Organizator: Krajowa Izba Gospodarcza
Płatność: Wydarzenie bezpłatne

DOR to wydarzenie cykliczne, które ma na celu przedstawienie marki Polska ambasadorom akredytowanym w Polsce, z drugiej zaś strony – pokazanie możliwości, jakie placówki dyplomatyczne odgrywają dla rozwoju firmy i ekspansji gospodarczej kraju. Krajowa Izba Gospodarcza od lat aktywnie uczestniczy w działaniach na rzecz rozwoju dyplomacji gospodarczej. Naszą rolą jest promowanie interesów polskich przedsiębiorstw na rynkach międzynarodowych oraz wsparcie w działaniach związanych z promocją gospodarczą. Po części oficjalnej spotkania odbywa się część networkingowa dająca możliwość wymiany doświadczeń polskiego biznesu i przedstawicieli korpusu dyplomatycznego.

Dyplomatyczne Otwarcie Roku 2019, będzie piątą odsłoną tego wydarzenia. W zeszłorocznej edycji udział wzięło ponad 400 osób: przedstawicieli korpusu dyplomatycznego, administracji publicznej i samorządowej, w tym województw, miast i urzędów marszałkowskich, jak również przedsiębiorców oraz reprezentantów izb przemysłowo-handlowych i bilateralnych.

Głównymi gośćmi wydarzenia byli m.in. p. Jadwiga Emilewicz- Minister Przedsiębiorczości i Technologii reprezentująca także Premiera M. Morawieckiego, p. Krzysztof Tchórzewski – Minister Energii, p. Konrad Szymański – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych oraz p. Jacek Bogucki Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, p. Irena Szewińska – Wiceprezes PKOL oraz marszałkowie województw. W tym roku swój potencjał zaprezentowały m.in. województwo podlaskie, podkarpackie, kujawsko-pomorskie i lubelskie.

Napis Dyplomatyczne Otwarcie Roku na ciemniejszym tle i logo KIG w lewym dolnym roku

Miejsce wydarzenia

Polski Komitet Olimpijski, Wybrzeże Gdyńskie, Warszawa, Polska