Kontrast
Wielkość czcionki

FINA lab Herosi Niepodległej

12.02 - 18.06.2019 Warszawa, Polska
Dodaj do kalendarza
  • dla dzieci
  • warsztaty
Organizator: Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach: 11:00-13:00

Laboratoria medialne FINA realizowane są w formie bezpłatnych warsztatów, adresowanych do uczniów starszych klas szkół podstawowych. Uczniowie w trakcie laboratoriów, mają okazję zgłębić zagadnienia związane z edukacją medialną, które dotyczą m.in. remiksu materiałów historycznych, kreatywnego przetwarzania filmowych zbiorów archiwalnych oraz zasad funkcjonowania repozytoriów cyfrowych w Internecie.

Z okazji obchodów 100–lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, uczestnicy laboratoriów będą mieli okazję pracować na unikalnych archiwach cyfrowych, związanych z wybitnymi artystami, naukowcami, literatami, podróżnikami i sportowcami z okresu dwudziestolecia międzywojennego.

W laboratoriach mogą wziąć udział zorganizowane grupy uczniów szkół podstawowych, zajęcia dostosowane są każdorazowo do wieku, możliwości poznawczych i zainteresowań młodzieży. Spotkania prowadzone są przez doświadczone edukatorki medialne i odbywać się będą we wtorki dla klas 5-8 w godz. 11.00 do 13.00.

Aby wziąć udział w programie laboratoriów FINA lab, nauczyciel lub reprezentant instytucji powinien zgłosić poprzez formularz online  swoich podopiecznych, akceptując regulamin i wybierając termin.

dłoń trzyma tablet ze zdjęciami, baner warsztatów

Miejsce wydarzenia

Warszawa, Polska

Szczegóły lokalizacji

Warszawa, Siedziba FINA, budynek A, ul. Wałbrzyska 3/5

Adres

Warszawa, Polska